Svítidla pro každou místnost ve vašem domě

Stropní svítidla jsou klasikou, která v žádné domácnosti nechybí a neobešli bychom se bez ní. Zajišťují nám dostatek světla, když je venku tma a čím dříve se stmívá, tím více je využíváme. Do každé místnosti nebo části domácnosti se však hodí jiné stropní svítidlo. Nechejte se inspirovat, poradíme vám, jaké světlo bude nejvíce užitečné na chodbě, nad jídelním stolem, v kuchyni, ale také v pracovně nebo dětském pokojíčku. Na e-light.cz si navíc vybere každý dle svých požadavků a potřeb.

Klasická stropní svítidla

Klasická stropní svítidla, připevněná hned u stropu, můžeme považovat za jakýsi základ, kterým nikdy nic nepokazíme. Můžeme je použít do kterékoliv místnosti domu či bytu. Budou se hodit jak do kuchyně, tak do chodby nebo do koupelny či na toaletu. Pokud však ladíte své bydlení do modernějšího stylu, doporučili bychom vám spíše podhledová stropní svítidla. Ta jsou také na samém stropě místností, jsou do nich však přímo zabudovaná, ekonomická a mají vysokou svítivost. Podhledová svítidla se hodí všude tam, kde je čas od času potřeba mnoho světla do všech částí místnosti. Jejich výběr je široký od malých kulatých světel, před větší čtvercová až po dlouhá obdélníková světla, hodící se nejlépe na dlouhou tmavou chodbu.

Lustry

Stropní svítidla, visící níž pod stropem, naleznou nejlépe své využití jako designový doplněk uprostřed obývacího pokoje, ale také nad jídelní stůl, kde chcete vidět do talíře. Jejich výhodou je, že s mnohými dokážete pohybovat a upravovat tak jejich vzdálenost.

Doplňková svítidla

Ne vždy je žádoucí jasné světlo, někdy jej potřebujete pouze jako jakýsi podkres, a právě k tomu budou skvělé lampy stojící na zemi nebo na pracovním stole, kde budou potřebně svítit k práci či k psaní úkoly vašich ratolestí. Výborným doplňkovým světlem může být také tlumené vestavěné světlo v zrcadle v koupelně, které bude svítit tak akorát, aby vás neprobralo pro následný odpočinek.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková