Zdraví

Rouška je pro ochranu zdraví důležitá. Proč ji nosit?

Heslo “moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě”, zná prakticky každý, kdo v posledním roce nežil na Marsu. Přesto se najde spousta lidí, kteří o významu roušky – co by ochranného prostředku – pochybují. Přitom je to právě ona, která brání rychlému šíření koronaviru a pomáhá při zplošťování pandemické křivky. Přečtěte si, proč byste měli roušky preventivně nosit – a kde najdete stylové roušky s antibakteriální vrstvou.

Roušky i respirátory jsou momentálně povinné, při čemž povinnost se mění na základě protiepidemického systému PES – pokud si nejste jistí, kde všude ji nosit, sledujte stránky ministerstva zdravotnictví.

Proč je tak důležité nosit roušku?

Důvodem nošení roušek je minimalizace rizika přenosu onemocnění COVID-19, který se momentálně vyskytuje prakticky na celém světě. Koronavirus se u většiny lidí projevuje tzv. bezpříznakově, případně má velmi lehký průběh. K obvyklým potížím patří ztráta čichu, rýma, nachlazení, k méně příjemným pak bolesti kloubů apod. Obtíže obvykle trvají 1-5 dní, poté odezní.

Naprostá většina lidí koronavirus přečká v domácích podmínkách, aniž by byla vyžadována hospitalizace, u osob spadajících do rizikové skupiny však hrozí mnohem závažnější průběh, který vyžaduje pobyt na jednotce intenzivní péče. Což je důvod, proč roušku nosit i v případě, že vám závažné komplikace nehrozí – smyslem opatření je zabránit šíření nákazy a ochránit rizikovou skupinu.

Když roušku, tak stylově

V úvodu jsme zmínili, že roušku lze nosit i s úsměvem na rtech – byť pod ní úsměv nikdo neuvidí. Pokud si potrpíte na jedinečné módní doplňky, koukněte se na luxusní pánské a ženské roušky v nabídce Rouškoshopu. Na rouskoshop.cz seženete designově vyladěné kousky z potištěného polyesteru s vnitřní textilií s aktivním stříbrem zabraňujícím množení mikroorganismů. Tyto roušky vyrobené v české profi dílně nejsou jen stylové a efektivní – při nošení jsou velmi příjemné na obličej.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.