Nápady a inspirace do zahrady

Vlastnit zahradu je radostí, ale zároveň i velkou starostí. Při správné péči můžete získat místo, kde budete moct zapomenout na všechny starosti všedních dní a načerpat síly na další nové výzvy. Nechte se inspirovat a vytvořte si svůj malý ráj na zemi.

Závlahové systémy nad zlato

Jak již bylo zmíněno v úvodu, zeleň v zahradě vyžaduje pravidelnou péči. Největší část práce tvoří hlavně zavlažování zeleně, což zvláště u větších ploch může stát hodně času a fyzické námahy. Jak je známo, bez vody nic neroste, a tím pádem se tento krok nedá nijak ošidit. Žijeme však v moderní době, která poskytuje nespočet vychytávek a tahání těžkých konví může být díky tomu minulostí. Pořízením automatického zavlažování tak ulevíte nejen svým bolavým zádům, ale zároveň ušetříte čas i finance. Další výhodou je, že díky propojení centrální ovládací jednotky s chytrým telefonem můžete zalévat zahradu, i když se nacházíte mimo domov.

Odpočinek v zahradním lehátku

Jen co se venku začne trochu oteplovat, probudí se ve většině lidí touha trávit co nejvíce volného času venku na sluníčku. Není divu! Čerstvý vzduch a hřejivé paprsky jsou jako balzám na duši. Ti šťastní, co vlastní zahradu, jistě ví, jak báječně se dá mezi zelení relaxovat. Jen tak si hovět na zahradním lehátku, číst poutavou knihu a popíjet kávičku zní jako sen.

Sochy do zahrady jsou trendy

Je jen málo zahrad, kde by se nenašla nějaká ta soška či dekorace. Při správném výběru může tato dekorace prostor skvěle doplnit a dodat mu estetickou hodnotu. Fantazii se meze nekladou. Je pouze na vás, či preferujete sochy do zahrady ze dřeva, nebo vám jsou sympatičtější plastiky z kamene. Nejdůležitější je, aby vám pohled na danou věc činil radost. Proč si k růžím nepořídit třeba vyřezávanou kočku? Není důvod omezovat se pouze na malé zahradní trpaslíky.

Publikováno: 27. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková