Jak vybrat bojler?

Stavíte nový dům nebo jste se pustili do totální rekonstrukce? Ať tak, či tak, v okamžiku, kdy budete řešit otázku VODO-TOPO, nevyhnete se volbě vlastního bojleru. Zařízení, jež vyrábí teplou vodu, je schopno ji akumulovat a dodávat do sítě přesně podle vaší potřeby, patří k základním energetickým spotřebičům, které je třeba vybírat s rozmyslem a nešetřit na nich. Mnoho stavebníků tápe, podle jakých kriterií bojler vybrat. V tomto oboru není radno řídit se cenou. Instalace bojleru podléhá kritériím, jako jsou zdroj tepla (v úvahu připadá elektřina, plyn, pára, teplá voda a jiné) a místo, kde bude bojler umístěn. Je třeba zvážit bezpečnostní opatření a návaznost na trubkový řád.

Není bojler jako bojler

Specialisté z oboru radí, aby se pořizovatel zamyslel nad všemi aspekty, i co do kapacity. Pro rodinu se dvěma dětmi je doporučován nejmenší objem aspoň 120 litrů. Podstatou montáže bojleru je akumulace ohřáté vody. Ohřívací těleso se nachází ve spodní části, ohřátá voda se odebírá z části horní. Přítok studené vody musí být nastaven tak, aby nedocházelo k nežádoucímu promísení s již ohřátou vodou.

Česká Dražice

Velmi dobrou zkušenost mají stavebníci s českými bojlery Dražice, které jsou k mání v závěsné svislé a vodorovné poloze. Kapacitně obslouží objem od 51 do 200 litrů, přičemž veškeré instalační a servisní práce mají domácí servisy v malíčku. Česká značka Dražice má v republice „zvuk“.

Starý za nový

Výměna bojleru funguje i v systému „starý za nový“. Pokud jste ve fázi rekonstrukce nemovitosti, je pro vás tento systém nejvýhodnější. Odborníci z Bojlerdnes dodají nový bojler, provedou montáž bojleru i s dopravou v ceně, demontují starý bojler a zajistí jeho ekologickou likvidaci. To vše do 24 hodin od objednání a s provozní dobou 7 dní v týdnu.

Publikováno: 06. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková