S opravami kanalizace neotálejte!

Neprůchodná kanalizace často představuje vážný problém, který většinou vyžaduje okamžité řešení. A my ho pro vás máme!  Není tomu tak dávno, kdy se opravy kanalizace neobešly bez razantních a technicky náročných výkopových prací, po nichž zůstala rozkopaná celá ulice. A tisíce lidí samozřejmě po dobu opravy, která se mnohdy protáhla i na týden, od ní byly odstaveni. Tyto doby však už jsou minulostí. Moderní bezvýkopové opravy kanalizace, k nimž se používá ta nejmodernější, a tedy velmi precizní monitorovací a vysokotlaká technika, dobu odstávky zkracují jen na nutné minimum.

Zjistěte příčinu problému

Ještě před tím je však třeba zjistit příčinu problému. Za ucpanou kanalizací může stát spousta faktorů, jako jsou rozsazené či prasklé potrubí, prorostlé kořeny, spadlý předmět do potrubí, vražená či neodborně napojená odbočka, vyčnívající překážka z hrdla, popřípadě vypadlé těsnění ve spoji. Problémem však může být i zvětralá šachta či zdeformované plastové potrubí.

Základem je přesný monitoring

Určit příčinu ucpané kanalizace pomáhá její důkladné zmonitorování citlivým kamerovým systémem. Například renomovaná společnost IBOS, s.r.o. k monitorování kanalizace rodinných domů používá nástrčné kamery REVI 260 a k monitoringu propracovaných kanalizačních sítí městských aglomerací velmi propracovaný systém CamBoss IV. Ten je vybaven flexibilní kamerovou hlavou, která je schopná zvedání a natáčení do různých úhlů, díky čemuž zmonitoruje i těžko dostupná místa a spolu s laserem detekuje veškeré praskliny a jiné deformace potrubního systému.

Rychlé a efektivní čištění

K samotnému odstranění problému se pak používá velmi účinné vysokotlaké čištění, které funguje na principu uvolnění zaneseného místa dynamickým proudem vody pod vysokým tlakem. Ten odpadní stoky efektivně a rychle zbaví veškerých sedimentů, ucpávek, usazenin i cizích předmětů. Precizně a rychle, což umožňuje opětovné používání kanalizace v rekordním čase.

Publikováno: 08. 12. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková