Při rekonstrukci interiéru začněte rovnou od podlahy

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci interiéru, potom byste měli začít rovnou od podlahy, protože provádět renovace místností na etapy je zdlouhavé, mnohdy i nákladnější. Základním stavebním kamenem každého pokoje je bezpochyby podlaha, která by měla zvládnout i nápor těžkého nábytku. Jestliže se vám stávající podlaha nezamlouvá ani po estetické, ani po praktické stránce, je nejvyšší čas na její výměnu. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké podlahové krytiny v současné době hrají prim. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že nabídka podlahových krytin je vskutku bohatá. Zapomeňte na fádní linoleum, jež se používalo před dvaceti lety.

Dřevěné plovoucí podlahy

Jakmile do vyhledávače zadáte „podlahy České Budějovice“ (případně jiné město), nabídne se vám spousta řešení. Jedním z nich jsou dřevěné plovoucí podlahy, které se v porovnání s klasickými parketami nelepí k podkladu napevno. Sehnat můžete dvouvrstvé anebo třívrstvé, přičemž s výběrem konkrétní varianty vám pomůže samotná společnost realizující pokládku. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyrobené z přírodního materiálu, jenž dokonale zapadne do jakkoliv stylizovaného interiéru.

Dřevěné masivní podlahy

Jestliže prahnete po podlaze s dlouhou životností, jednoznačně sáhněte po dřevěných masivních podlahách, které jsou odolné vůči oděru a mechanickému poškození. Vyrábí se buď ve formě parket, mozaik, nebo podlahových palubek. V případě, že už v místnosti dřevěnou podlahu máte, nemusíte ji hned měnit za novou, ale je možné ji ošetřit takzvanými OSMO nátěry. Ochraňují dřevěné povrchy, zlepšují běžnou údržbu a podtrhují přirozenost dřeva. OSMO nátěry na dřevo se aplikují velice jednoduše, nepraskají, neloupou se a jejich nanesení zvládnete sami. Stačí si koupit štětec, váleček, kartáček, stěrku či rouno.

Publikováno: 12. 11. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková