Bydlení

Trendy ve světě koberců pro rok 2021

Domníváte se, že koberce jsou v interiérech spíše přežitkem? Celoplošné, těžkopádně působící jednobarevné koberce, jimiž naši rodiče zakrývali nevzhledné lino, možná ano. Kvalitní koberce, převážně kusové, však najdou uplatnění i v moderní domácnosti. Pojďte s námi podívat, jaké kousky budou mít letos zelenou.

 

Kusové koberce

Jak jsme již zmínili, kusové koberce hrají v současných interiérech prim. Pokládají se před křesílka, vedle postele, zdobí předsíně a vstupní haly, rozprostírají se v komfortních pracovnách. Zahřejí vám nohy tam, kde je to nejvíc třeba, a navíc představují vkusný designový prvek. Při výběru kusových koberců můžete sáhnout i po výraznějších barvách – v interiéru pak budou působit jako zajímavý solitér.

Kvalita na prvním místě

Na počátku této dekády výrazně zesílil požadavek na kvalitu, což se odráží převážně ve volbě materiálu. Z těch umělých vede na dotek příjemný polypropylen či polyester, ovšem lidé si stále častěji neváhají připlatit za materiály přírodní. Vlna je investicí, která se odvděčí jak z hlediska komfortu, tak životnosti. Navíc vypadá dobře v každém interiéru. Neotřelými volbami jsou koberce ze sisalu, mořské trávy, konopí nebo kokosových vláken.

Rozehrajte barvy

V oblibě jsou koberce hravé a vzorované, například ty se skandinávským lookem. Pokud je vaším stylem spíše střídmost, sáhněte po pastelových odstínech, které nejenže jsou in letos, ale slibují i nadčasovost. Mimochodem, trendy barvou pro koberce je tento rok dříve nenáviděná zelená. Znamená relaxaci a návrat k přírodě.

Moderní look i úcta k tradici

Staré s novým si v dnešním interiérovém designu podávají ruku. Tak například tolik populární industriální styl rád využívá klasické vzory v tzv. “broken” designu – tedy takové, které se jeví jako časem poškozené či sešlapané. Koberec moderní může také evokovat vintage koberce, děděné z generace na generaci. Zvláštní kategorií jsou pak pravé perské koberce, které vzdávají hold orientální tradici ruční výroby. Tyto krásně vázané koberce z Íránu, Indie, Pákistánu či Turecka jsou skutečnou investicí a skvostem.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.