5 skvělých tipů, jak podpořit imunitu a zůstat fit

Jste často nemocní, a to bez ohledu na roční období? Každou chvilku vás sklátí chřipka, rýma či jiné nepříjemné onemocnění, ze kterého se „vylízáváte“ minimálně několik dní? Na vině je pravděpodobně váš životní styl. Respektive oslabený imunitní systém, který nefunguje, jak má. Naštěstí pro vás se nabízí různé způsoby, jak se s chatrným zdravím vypořádat a dostat se do skvělé formy. Vybrali jsme pro vás nejlepší tipy.

1. Stravujte se pestře a zdravě

Pokud se váš jídelníček skládá především z jídel bohatých na jednoduché cukry, snažte se jim naopak vyhýbat. Nahraďte sladkosti ovocem, zeleninou, cereáliemi a dalšími hodnotnými potravinami. Imunitní systém vám za to poděkuje.

2. Doplňujte vitamíny a minerály

Pokud vaše běžná strava nepokrývá doporučený příjem vitamínů a minerálů přirozenou cestou (stravou), dopřávejte je organismu v podobě doplňků stravy. Alfou a omegou pro správné fungování imunity je vitamín C, ideálně v kombinaci se zinkem či selenem. Zvýšená konzumace je dporučena především kuřákům a starším lidem. K dobře hodnoceným ryze přírodním doplňkům stravy patří například Graviola Plus (Naturvita) s obsahem extraktu z gravioly, vitaminem C a zinkem. Balení s 60 kapslemi zakoupíte v e-shopu Gigalekarna.cz.

3. Vyhýbejte se stresu

Stres sice ze svého života nemůžete eliminovat úplně, ale snažte situacím, kdy s vaším tělem zamává nadměrné napětí, co nejvíce předcházet. Není tajemstvím, že právě stres může imunitu totálně rozhodit.

4. Začněte cvičit

Cvičením zhubnete, budete si připadat atraktivnější – a navíc podpoříte správné fungování imunitního systému a cirkulaci buněk.

5. Dopřejte si dostatek spánku

Podle jedné ze studií, kterou provedli experti z britské univerzity v Surrey, dochází u lidí s nedostatkem spánku k výrazným genetickým změnám. Snažte se proto spát tak dlouho, abyste se cítili svěží. Dodržíte-li všechny výše uvedené tipy, vaše zdraví bude o poznání pevnější.

Publikováno: 23. 06. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková