Jak šel čas se selfie? Ta první je stará téměř 200 let!

Selfie je bezesporu fenomén dnešní doby, ale pokud si myslíte, že jde o pár let starou novinku, máme pro vás šokující zprávu. První selfíčko si vytvořil američan Robert Cornelius již v roce 1939. Ne, nepřepsali jsme se, historicky první sebeportrét je skutečně starý 179 let. I když pravou je, že boom nastal až s příchodem přenosného fotoaparátu Kodak Brownie. Psal se rok 1900 a přístroje tehdy využívaly zrcadla. Když už jsme zabrousili do historie, jistě stojí za zmínku i první teenager, který si pořídil selfie za pomocí zrcadla. Ve svých 13 letech se jím stala ruská velkokněžna Anastázie Nikolajevna. Fotku poslala svému příteli, ovšem nikoliv přes Wattsup či e-mailem, ale dopisem. K fotce připsala, že se jí při pořizování snímku třásly ruce. Co se týče moderního chápání selfie, tzn. především jako fotky, které se primárně umísťují na sociální sítě, masivně se rozšířily především díky Facebooku. Ještě před ním zde však byl (a pořád je) MySpace. Spisovatelka Kate Loose uvedla, že selfies vděčí za svou popularitu příchodu nových technologiím – tedy smartphonům s kvalitními předními fotoaparáty.

První selfie tyč na světě vynalezli Češi již před půl stoletím!

Přenesme se však do závěru šedesátých let minulého století, protože právě tehdy se objevila (pravděpodobně) první selfie tyč na světě, a to v oblíbeném českém snímku Zabil jsem Einsteina, pánové. Co na tom, že byla fiktivní...

Selfie tyč - nejlepší přítel všech selfie maniaků a youtuberů

Předpokládáme, že selfíčka si čas od času fotíte i vy. Pak se vám jistě bude hodit tato praktická a zároveň stylová selfie tyč – je teleskopická, takže umožňuje snadnou volbu optimální vzdálenosti. Spolupracuje s telefony s OS Android i iOS a je k mání ve třech barevných variantách (zelená, modrá a růžová). Ve složeném stavu má pouze 13 cm a váží 80 g. Selfie tyče výrazně usnadňují pořizování selfíček, ale také streamování na YouTube apod. Držet tyč je mnohem příjemnější než svírat smartphone – a navíc minimalizuje riziko, že vám telefon spadne.

Publikováno: 06. 10. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková