Naučte se pečovat o své vlasy: Tipy a triky pro zdravé a lesklé vlasy

Krásné, zdravé a lesklé vlasy jsou touhou mnoha žen a mužů. Jako ně ale pečovat o vlasy, aby byly na první pohled jako ze žurnálu? Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, které můžete provádět každý den - tím své vlasy udržíte v nejlepší možné kondici.

Správná výživa

Vlasy potřebují určité vitamíny a minerály, které přispívají k rychlejšímu růstu a přidávají na vitalitě. Mezi klíčové látky patří především vitamín C, biotin, vitamín D a vitamín E. Všechny tyto vitamíny najdete v zelenině, ovoci, ale také v kvalitních doplňcích stravy. Například vitamíny na vlasy Bloom Robbins, 

Kromě dodání vitamínů a správné péče o vlasy mohou být také prospěšné různé přírodní oleje, jako je kokosový olej, olivový olej nebo ricinový olej, které vlasy hydratují a posilují.

Správná péče

Měli byste si vybrat šampon a kondicionér, které jsou vhodné pro vaše typy vlasů. Pokud máte suché vlasy, vyberte si šampon a kondicionér, které jsou určeny pro suché vlasy. Máte-li mastné vlasy, vyberte si šampon a kondicionér, které jsou určeny pro mastné vlasy. V případě barevných vlasů si pořiďte šampon a kondicionér, které jsou určeny pro barvené vlasy.

Při mytí vlasů používejte pouze teplou vodu, nikdy horkou. Horká voda může vysušit vlasy a způsobit křehkost a lámavost. Po umytí vlasů je dobré použít kondicionér, který vlasy vyživí a zlepší jejich strukturu.

Pravidelné stříhání konečků

Konce vlasů jsou nejstarší částí vlasů a mohou být poškozené a lámavé. Pravidelným stříháním konečků se zbavíte poškozených vlasů a podpoříte růst nových, zdravých vlasů.

Chraňte své vlasy před nadměrným teplem

Pokud používáte fén, žehličku nebo kulmu, mějte vždy po ruce ochranný sprej, který vlasy ochrání před vysokými teplotami. Pokud je to možné, snažte se vlasy sušit přirozeně a používat tepelné nástroje jen minimálně.

Dalším tipem je používání měkkých kartáčů a hřebenů, které nebudou poškozovat vlasy. Vlasy je také dobré česat od kořínků k konečkům, aby se minimalizovalo poškození vlasové struktury.

Pokud trpíte nadměrnou ztrátou vlasů nebo vlasovou poruchou, jako je například lupénka, je dobré se poradit s dermatologem nebo trichologem, aby vám mohli doporučit vhodné řešení.

Publikováno: 23. 03. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková