Softshellové oblečení nachází uplatnění nejen při sportu

Sportovci moc dobře vědí, že základem úspěchu je vhodně zvolený outfit. Respektive oblečení z materiálu s odpovídajícími vlastnostmi. A co se týče softshellu, není ho třeba dlouze představovat. V posledních letech se v sortimentu sportovního oblečení objevuje stále častěji, protože nabízí perfektní ochranu před větrem a vodou. Není přitom jediný důvod se mu vyhýbat v rámci každodenního nošení - i když právě nepodáváte sportovní výkon. Softhellové oblečení je stále vnímáno spíše jako ryze sportovní, což je trochu škoda škoda. Klasická softshellová bunda je sice primárně určena pro outdoorové účely, ale není jediný důvod, proč ji nenosit i ve městě.

Co se ze softshellu vyrábí?

Softshell byl vyvinut jako náhrada Gore-Texu, který má podobné vlastnosti, ale je velmi tvrdý. Softshell je naopak měkký, poddajný a příjemný – a jako stvořený k výrobě širokého spektra oblečení. Kromě bund také vesty, bundy či kabátky a další kousky, z nichž některé ani nebudí dojem čistě sportovního oblečení.

Kdy vám přijde vhod softshellová bunda?

Proč by měla být softshellová bunda dámská nedílnou součástí i vašeho šatníku (pozn. pro mužské čtenáře – stejné využití má pochopitelně také softshellová bunda pánská)? Softshell oceníte vždy, když si zajdete zaběhat nebo vyjedete na kole či bruslích. Nízká hmotnost a poddajnost jsou během sportování neocenitelné. Stejně dobře se vám bude softshell bunda hodit při procházkách v přírodě a jistě ji oceníte i na dovolené v zahraničí. Jinými slovy si ji můžete vzít všude, kde očekáváte chladnější počasí. Potřebujete snad další důvody, proč dát softshellu šanci? Jakmile ho poprvé vyzkoušíte a ochrání vás před rozmary matky přírody, zamilujete se do něj a nedáte na něj dopustit. Ceny kvalitního softshellového oblečení přitom nejsou nijak vysoké - průvan vám v peněžence neudělají.

Publikováno: 15. 04. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková