Víte, jaké druhy hutního materiálu existují?

Pokud patříte mezi domácí kutily, zřejmě vám ve vybavení dílny nechybí různé nářadí a materiály. Jestliže často něco vyrábíte, ať už do interiéru, nebo exteriéru, asi máte nemalou zásobu různých ocelových a kovových prvků. V případě, že se natolik zdokonalíte ve svém koníčku, můžete rozjet opravdu skvělý byznys. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké druhy hutního materiálu existují a na koho se obrátit, pokud potřebujete pravidelného dodavatele. Velkoobchody specializující se na hutní materiál mají poměrně široký sortiment, a tak bez problémů seženete profilovou ocel, celou řadu plechů, ale také betonářskou ocel. Jaký je mezi tímto hutním materiálem rozdíl?

Profilová ocel

V první řadě mezi hutní materiál patří profilová ocel, která se za tepla válcuje se zaručenou svařitelností. V nabídce najdete různé druhy profilové oceli, které se liší hlavně velikostí. Stačí se podívat do produktového portfolia firmy, která se specializuje na prodej hutního materiálu.

Betonářská ocel

Další kategorii tvoří betonářská ocel. Jak už samotný název napovídá, používá se ve spojení s betonem. Vyznačuje se vysokou kvalitou, dokonalou pevností a pružností. Spadá mezi houževnaté materiály, jejichž životnost se pohybuje v řádu stovek let, aniž by došlo k jakékoliv jejich změně. Betonářská ocel nachází uplatnění například při stavbě mrakodrapů, obchodních středisek, továren a mostních pilířů. Ve stavebnictví se používají i jednoduché třmínky, které připravuje armovna zabývající se ohýbáním betonářské oceli.

Plechy

Závěrem ještě nesmíme zapomenout na plechy využívající se v průmyslovém i neprůmyslovém sektoru. Jestliže hledáte spolehlivého dodavatele hutního materiálu, doporučujeme obrátit se na firmu LUMASTEEL, která se zabývá prodejem hutního materiálu a zároveň zajišťuje komplexní služby, které s daným sortimentem souvisí.

Publikováno: 14. 02. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková