4 super tipy, jak porazit akné

Akné je prý záležitostí „puberťáků“ - tak proč vám nevzhledné pupínky kazí náladu i poté, co už vám dávno není „náct“? Buďte v klidu, nejste zdaleka sami, akné patří k nejrozšířenějším kožním potížím na světě. Důvodem je nadprodukce mazu, který ucpává póry – takto se tvoří takzvané černé tečky a v případě přemnožení bakterií zarudlá ložiska hnisu. Vás však zřejmě zajímá, jak se akné zbavit. Následující tipy zaručeně fungují. Jen je musíte svědomitě dodržovat.

Udržujte pleť čistou

Hygiena je alfou a omegou úspěšné léčby akné. Chcete-li nad pupínky vyhrát, postarejte se o důkladné vyčištění pokožky. A nestačí, když to uděláte jednou, musíte ji čistit pravidelně. Pokud si s čištěním nevíte rady, zajděte si pro radu k odborníkům. Vyhlášené kosmetické salony Praha nabízí poradenství a zároveň ošetření akné kvalitními přípravky. Doma můžete používat čistící séra, zklidňující gel nebo micelární vodu. A nezapomeňte se vždy důkladně osprchovat od potu, který má tendenci ucpávat póry a podporovat tvorbu pupínků.

Dbejte na pitý režim

Dostatek tekutin je zapotřebí pro správné fungování celého organismu, nicméně při léčbě akné má zcela zásadní význam – pokud pokožku nehydratujete, jen těžko se pupínků zcela zbavíte.

Vyzkoušejte esenciální oleje

Léčba akné pomocí esenciálních olejů se do Evropy dostala z Asie a v posledních letech zažívá boom. Ryze přírodní produkty obsahují množství příznivých látek, které pleti dodají potřebné živiny a zlepší její celkový stav. Dobrou volbou může být arganový olej bohatý na vitamíny a nenasycené mastné kyseliny omega 6 a 9.

Častěji měňte ložní prádlo

Lidé s problematickou pletí by si měli dát pozor na hygienické podmínky v ložnici. Čisté povlečení je vůči pokožce šetrné, kdežto špinavé ložní prádlo může akné ještě o něco zhoršit. Je-li to ve vašich silách, měňte povlečení polštáře minimálně jednou do týdne. Ideálně však častěji – vaše pleť bude spokojená.

Publikováno: 22. 04. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková