KIA je v ČR na vzestupu. Jak vypadá aktuální nabídka?

Evropské automobilky obvykle nesou název po svých zakladatelích. Jinak je tomu v Asii, kde jde spíše o vzletné a symbolické názvy. V případě značky KIA, která je již nějakou dobu součástí koncernu Hyundai, jde o spojení korejských znaků ki a a. Znamená to „vzestup z Asie“ a odkazuje na šedesátá léta minulého století, kdy byly v Korei položeny začátky zdejšího automobilového průmyslu. Během poslední dekády si KIA vybudovala velmi slušnou pozici na českém trhu a zdá se, že se na ni našinci již dávno nedívají skrz prsty. Popravdě ani nemají proč – korejská značka urazila pořádný kus cesty a v mnoha ohledech konkuruje podstatně zavedenějším automobilkám. A protože si vedení koncernu Hyundai-Kia Automotive dalo za úkol zvýšit roční produkci vozů na 3 miliony a stát se světovou jedničkou, připravili jsme pro vás stručný výčet nejzajímavějších modelů. Třeba se některý z nich dostane i do vaší garáže.

Nové Rio

Preferujete kompaktní vozy, kterým nedělá problém ani parkování v těsném prostoru velkého města? Nová Kia Rio je druhým nejmenším modelem značky (nejmenší je Picanto) a její současná podoba je neodolatelná. Ve vyšších stupních výbavy jde o velmi uspokojivé malé auto.

Kia Cee'd

Jak se momentálně daří autu roku 2008? Kia Ceed se těší perfektní formě. Se siluetou sportovního kupé, prostorným interiérem a novými motory nabízí komfort, dynamiku a vysokou úroveň bezpečnosti.

Kia Sportage

Příznivce prostornějších vozů rozhodně zaujme SUV Kia Sportage s mnoha technologickými vychytávkami. Za pozornost stojí například využívání odpadní energie při nabíjení akumulátoru či systém Idle Stop&Go pro automatické vypínání motoru v momentě, kdy vůz zastaví.

Kia Stonic

Ačkoliv vypadá jako SUV, jedná se o crossover. A to neuvěřitelně stylový! Svalnatá Kia Stonic disponuje dostatkem prostoru a díky zvýšenému podvozku je nebývale praktická.

Kia Optima

Na závěr to nejlepší. Kia Optima je přirovnávána k oblíbenému manažerskému vozu a často se o ní hovoří jako o „korejském Passatu“. Jedná se o velmi reprezentativní model s vynikající výbavou. Bezesporu uspokojí i náročnější řidiče. Chcete-li se o kvalitách korejských vozů KIA přesvědčit na vlastní kůži, domluvte si testovací jízdu u některého z autorizovaných prodejců. Třeba na www.kiakladno.cz.

Publikováno: 26. 11. 2018

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková