Modrá "plastová" planeta: Používejte bioplasty - ještě není pozdě!

Obalové materiály obzvláště platového charakteru se stávají pohromou pro naši planetu. Zamořují pláže i oceány a končí v trávicím traktu mnoha živočichů. Včetně těch, kteří se nacházejí na seznamu vyhynutí. Zbytky mikroplastů se ovšem nacházejí i v mořské soli a pitné vodě. S nimi je konzumujeme i my lidé. Není se čemu divit, že ekologové bijí na poplach. Ekologická katastrofa je totiž na spadnutí, není-li už dávno v plném proudu.  První snahy eliminovat plasty se už naštěstí setkaly s pochopením, jak v evropském parlamentu, tak i mezi námi spotřebiteli a zdaleka se nejedná jen o pověstná plastová brčka, s nimiž se brzy budeme nuceni rozloučit. V supermarketech se už nerozdávají igelitové tašky a spousta z nás již nějakou dobu recykluje. A přibývá firem, které na trh přicházejí s obalovými materiály, jež plast nahradí.

Šetrné bio materiály

Jednou z nich je například společnost Jarico specializující se na výrobu průmyslových, potravinářských a dárkových obalů z jiných než v přírodě nerozložitelných plastových materiálů, ať již se jedná o bambus, cukrovou třtinu, dřevo či tzv. bioplast. To je hmota vyrobená z biomasy, tedy z kukuřice, cukrové třtiny či z fosilních paliv.

Bio nádobí

V nabídce společnosti ovšem najdete i fastfoodové bio nádobí a příbory (na internetu hledejte pod odkazem bio příbory -jarico.cz), ať již se jedná o bodce na jednohubky, boxy na jídlo, napichovátka, misky, lžičky a kelímky, které jsme si ještě donedávna nedokázali představit v jiné než plastové formě. A společnost Jarico je důkazem, že to jde i jinak. Pokud se proto nejenom při svém podnikání neobejdete bez obalových materiálů a příborů na jedno použití, zvažte používání právě těchto produktů.

O společnosti Jarico

Hlavní náplní podnikání firmy Jarico je od počátků jejího působení v roce 1994 velkoobchod a maloobchod se zaměřením na obaly a obalový materiál pro široké spektrum zákazníků. V průběhu svého působení se činnost firmy rozšířila i o nabídku sortimentu se zaměřením na čistící a hygienické potřeby. V sortimentu společnosti jsou v široké míře zastoupeny potravinářské a gastro obaly, dále pak obaly dárkové a prostředky pro úklid a čištění. Další poměrně rozsáhlou část sortimentu tvoří průmyslové obaly, které dodává především zákazníkům v sektoru automotive.

Publikováno: 27. 04. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková