4 plemena psů, do kterých se zamilujete na první pohled

Pořídit si pejska – to je vážné rozhodnutí, které ovlivní váš život na mnoho příštích let. Ale pokud jste již promysleli všechna pro i proti a došli jste k závěru, že splňujete všechna kritéria perfektního páníčka, směle do toho. A pokud se nemůžete rozhodnout pro určité psí plemeno, inspirujte se redakčním výběrem. Není to seznam nejoblíbenějších nebo nejrozšířenějších ras – tato plemena se zkrátka a dobře z ryze subjektivních důvodů nejvíce líbila nám.

1. Čivava

Pamatujete si ještě na 90. léta minulého století, kdy ovládal hitparády DJ Bobo se svým hitem Chihuahua? Popularita nejmenšího psa na světě strmě stoupla a přál si ho mít téměř každý. Navzdory své velikosti jde o velmi sebevědomého psíka, který zvládá i delší procházky. Čivava je nenáročná (granule vás vyjdou na pakatel), milující a zkrátka senzační.

2. Tosa inu

Milujete velké psy, ale bydlíte v bytě? Tosa inu neboli japonská doga je plemeno, které budí respekt. Logicky vyžaduje určité chovatelské zkušenosti (umí být tvrdohlavá) a pevnou ruku při výchově – přeci jen jde o giganta s vahou kolem 60 – 70 kg, často i více. Je to pes jednoho pána se silně vyvinutým smyslem pro rodinu. K cizím je rezervovaný, ovšem nikdy agresivní. Děti má rád, ale často je neohrabaně povalí. A je to mlsoun - po psích pamlscích se může utlouct.

3. Border kolie

Máte spoustu volného času, který bez reptání strávíte dlouhými procházkami? Pořiďte si borderku. Inteligentní, hravý a velmi učenlivý pes potřebuje pohyb, jinak se může projevit poněkud destruktivním chováním. Border kolie je naopak jako stvořená pro aktivní páníčky.

4. Boxer

Proč si pořídit právě boxera? Třeba proto, že je přátelský, miluje svou rodinu, nemá problém s ostatními zvířaty a nevyžaduje nadstandardní péči. Boxer se jako jediné služební plemeno bezvýhradně hodí do rodiny s dětmi. Je skvělým kamarádem, který se v případě potřeby změní v obranáře.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková