Rodinný výlet k povodí řeky Berounky je plný poznání a zábavy

Strávit pár dnů mimo ruch velkoměsta? To je na letní prázdniny cílem každé rodiny, která si chce užít příjemnou dovolenou. Středočeský kraj má takových míst hned několik, je ale pravdou, že okolí řeky Berounky je pro mnohé turistickým tahákem číslo jedna.

Byli jste už někdy na Karlštejně? Možná to bylo naposledy v dětském věku. Proč si nepřipomenout výlet s rodiči nebo se školním kolektivem? Přírodní krásy v kombinaci s poznáváním české historie, to jednoduše nelze opomenout. Egypt, Turecko nebo jiné exotičtější destinace určitě počkají na příští sezonu. Letos můžete zůstat v ČR.

Dýchne na vás atmosféra starých časů

Pokud máte rádi ubytování, které je komfortní a připomene vám prvorepublikovou atmosféru, jste tady správně! Restaurace s českou kuchyní a příroda, která je opravdu jen pár kroků, to jsou hlavní trumfy hovořící pro ubytování v penzionu Karlštejn! Rodinný výlet, jemuž nebude chybět klid a pohoda, je tak už připraven. Velkým plusem je určitě parkování, které je prakticky hned vedle penzionu, na túry po okolí se můžete snadno posilnit při kontinentální snídani.


Teď už zbývá jediné, objevit znovu hrad, který je doslova a do písmene symbolem pro českou státnost. Výhodou je, že pro turisty se tato architektonická památka nabízí celoročně.

Kolik pokojů bude k dispozici?

Je tady celkem deset pokojů, vybírat můžete ze dvoulůžkových nebo čtyřlůžkových. K dispozici je také apartmán s kuchyňkou, který vyhovuje větším kolektivům a všem, kdo si na cestách také chtějí sami uvařit.


Pokud vás láká Český kras a chcete jej procestovat během volného víkendu i s rodinou, nic vám nebrání. Jedním z tipů na výlet je Svatý Jan pod Skalou, malá obec nedaleko Berouna, kde je i několik horolezeckých stěn.

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Jana Válková