Sonická technologie pomáhá ke zdravějším zubům

Čistit zuby se učíme už jako malé děti. Ze všech stran posloucháme, jak je důležité ráno a večer vzít kartáček, abychom měli zuby zdravé. Moderní technologie umí se zdravím zubů i dásní pomoci ještě více.

Čistota, půl zdraví

U zubů platí toto známé přísloví dvojnásobně. Při každém jídle se nám na zubech usazuje bakteriální povlak, plak, který je hlavní příčinou vzniku zubního kazu i onemocnění dásní. Při každém jídle se na našich zubech usazují bakterie, které se vážou do mnoha vrstev na sebe a vytváří tak zubní plak. Ten nemusí být na první pohled vidět, je však velmi odolný i mechanickému odstraňování a tak je nutné odstraňovat pravidelným čištěním už jeho zárodky. Pokud to neděláme, velmi brzy se na něj začnou usazovat minerální látky ze slin a vody a vzniká zubní kámen, který již domácím čištěním nemáme šanci odstranit. Jeho přítomnost na zubech je nežádoucí, protože je nositelem bakterií a velmi škodlivý pro dásně. Pravidelné a důkladné čištění zubů je tak velmi důležité pro zdravé zuby i dásně.

Sonické čištění

Běžným kartáčkem si zuby očistíme pomocí zubní pasty, při bližším pohledu bychom však zjistili, že jsme rozhodně neodstranili všechen zubní plak a zvlášť v mezizubních prostorách a u kořenů zubů. Oproti tomu elektrické kartáčky jsou velmi výkonné a dovedou naše zuby vyčistit opravdu dokonale. Sonický elektrický zubní kartáček Orava odstraní 7× více povlaku ze zubů než manuální kartáček a zvládne udělat 31 000 stěrů za minutu, což s manuálním kartáčkem nikdy nedokážeme. Krátké a rychlé stěry po ploše zubu ho perfektně vyčistí a zároveň jsou velmi šetrné k dásním, které nijak nenarušují, ale naopak zlepšují jejich zdraví. Kartáček nabízí pět různých čistících režimů, ze kterých si můžete vybrat s ohledem na požadovaný výsledek i citlivost vašich zubů. Snadno se nabíjí díky praktickému podstavci a k dispozici máte také časovač automatického vypnutí. Už za pár dní poznáte rozdíl, vaše zuby budou hladké a dokonale čisté. Zdravé zuby i dásně jsou nejen zásluha genetických dispozic, ale z velké části právě výsledek správné péče a pravidelného čištění zubů. Šetrný sonický kartáček vám tak pomůže ke zdravějším zubům.

Publikováno: 11. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková