Když exotická dovolená, tak jedině na Kapverdách či Maledivách

V posledních týdnech se v našich končinách výrazně ochladilo. Pokud však nepatříte mezi milovníky zimních radovánek, nezoufejte, protože stále můžete utéct za sluníčkem a exotikou. Opravdovým rájem, kde na vás čeká šumící oceán, obrovitánské vlny, nádherné pláže a pestrý podmořský život, jsou Kapverdské ostrovy. I když ojedinělé kouzlo mají také Maledivy, kam se každým rokem vydává stále více turistů i z České republiky. Co všechno vám Kapverdy a Maledivy nabízí?

Kapverdské ostrovy s plážemi zalitými sluncem

Pokud vás láká exotická dovolená, zřejmě nechcete chodit po historických památkách, ale spíše prahnete po relaxaci a odpočinku. Kapverdské ostrovy dokonale naplní vaše očekávání. Předním lákadlem jsou zdejší pláže řadící se mezi nejkrásnější na světě. Po celý rok se teploty na ostrovech pohybují nad 20 °C, a tak se nemusíte obávat mrazivých dnů. Jakmile se řekne „dovolená Kapverdy“, zřejmě si jako první představíte luxusní resorty s nepřeplněnými plážemi. Obyvatelé žijící na ostrovech se orientují na rybolov a cestovní ruch, tudíž nedaleko hotelových resortů nenajdete ani jednu výrobní továrnu, a tak vzduch je vskutku exkluzivně čistý. Co se týče počasí, trápit vás nemusí ani období dešťů, protože z 365 dnů v roce je na Kapverdských ostrovech celkem 350 dnů slunečných bez jediné kapky deště.

Maledivy aneb tropický ráj v Indickém oceánu

Velice žádoucí je také dovolená Maledivy, jež může být pojata relaxačně i aktivně. Maledivy se pyšní stejně jako Kapverdské ostrovy bělostnými plážemi a bohatým podmořským životem. Maledivy jako takové se skládají z 1 200 menších ostrůvků, z nichž pouze 200 je obydlených. Vyzkoušíte sporty jako potápění a surfing, ochutnáte tamní kuchyni skládající se hlavně z rýže a ryb. Maledivy vás uchvátí po všech stránkách.

Publikováno: 12. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková