Jaké je ideální topení pro kamna, kotel a krb? Vyzkoušejte dřevěné brikety!

Když se o slovo hlásí chladné podzimní večery, je čas trochu přitopit. Zimní období se rovněž bez topení neobjede. Pokud přemýšlíte o tom, jaký druh paliva zvolit, zaměřte se na dřevěné brikety. Tento způsob je cenově výhodný, ekologický a přináší spoustu dalších výhod.

Proč jsou brikety výhodné?

Dřevěné brikety jsou ekologickým topivem a šetří životní prostředí. Mají minimální obsah vody, proto překvapí vysokou výhřevností. Rozhodně se s nimi nemusí tolik přikládat, protože díky postupnému prohořívání navyšují svůj objem. Jakmile si objednáte brikety na paletě, nemusíte nic řezat. Uspoří tedy spoustu času. Manipulace je snadná a rychlá. Zvládne ji i malé dítě. Je skvělé, že nezaberou téměř žádný skladovací prostor. Nezanechají po sobě nadbytek popela, nepráší se z nich. Zbylý popel je možné využít jako minerální hnojivo. Prodejci vám dovezou brikety až domů. Obalové fólie jsou recyklovatelné.

Vhodné do všech typů kotlů a krbů

Díky dřevěným briketám ušetříte za náklady na vytápění. Levnější už je jen topení hnědým uhlím. Toto ekologické palivo je ideální pro všechny, kteří se chtějí vyhnout fyzicky náročné manipulaci se dřevem a nemůžou čekat na jeho vysychání. Pakliže si je objednáte, přivezou vám před dům suché produkty s extra vysokou výhřevností. Menší topeniště si zaslouží kratší brikety, delší se však dají lehce rozpůlit. Před nákupem briket je nutné zaměřit se na jejich kvalitu a cenu. Nejlepší jsou výrobky čisté, s dobře slisovanými pilinami. Chemická pojiva nelze tolerovat. Také nabobtnalé a navlhlé topivo nepřichází v úvahu. Briketa musí vonět pryskyřicí a dřevem.

Kde nakoupit?

Pestrou škálu briket naleznete na internetových stránkách společnosti Optimtop.cz. Firma nabízí dokonce dopravu zboží po celé České republice zdarma, a to již od jediné palety.

Publikováno: 06. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková