Safari v Africe: Jaké destinace stojí za návštěvu?

Pokud přemýšlíte nad dovolenou v zahraničí, zapomeňte na evropské destinace, zavítejte na kontinent s úplně jinými zvyklostmi a kulturou. Afrika vás uchvátí bohatou faunou a flórou. Sledovat divoká zvířata ve volné přírodě je zážitek, který se vám vryje do paměti napořád. V následujících řádcích se podíváme, kam vyrazit za dobrodružstvím. Hledáte místa, která patří do skupiny „safari Afrika“? V takovém případě jich takzvaný Černý kontinent nabízí hned několik.

Okavango Delta

Delta řeky Okavango je nádherná bezodtoká oblast rozprostírající se v severozápadní části Botswany. Čekají na vás širé travnaté pláně, které jsou však sezónně zaplavovány. Zajímavostí je, že vody zmiňované řeky narážejí na poušť Kalahari. Uchvátí vás také množství živočišných druhů, které v dané oblasti žijí. Potkáte slona, lva, paviána, hyenu, antilopu, ale i krokodýla či zebru.

Solné pláně Makgadikgadi

Vyhledávané je také safari Botswana. Stačí zajet do severovýchodní Botswany, kde se uprostřed vyschlé savany nachází solné pláně. Jedná se o unikátní přírodní útvar, jenž si vás podmaní svým ojedinělým kouzlem a specifickou atmosférou. Pláně jsou součástí národního parku Nxai Pan.

Rezervace Linyanti

Afrika ukrývá hned několik národních parků, dalším z nich je Chobe, v jehož severním cípu je rezervace Linyanti. Jedná se o úchvatnou bažinu, která je domovem mnoha různých zvířat, ale i rostlin. Hledáte průvodce, jenž vám bude dělat po celou dobu v Africe společnost, provede vás nádhernými místy tohoto kontinentu a poskytne vám potřebné informace? V takovém případě se obraťte na SaF Safaris. Jedná se o manželský pár, který pochází z České republiky, a přestěhoval se do Afriky, kde poskytuje služby v podobě průvodce. Sestavte si zájezd na míru. Sepište si, co byste chtěli navštívit, kam se toužíte podívat.

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková