Jak probíhá výkup autovraků a bouraných vozidel za hotové?

Přemýšlíte, jak naložit s bouraným nebo starým autem? Pokud má vaše vozidlo už nejlepší roky za sebou a vy nevíte co s ním, obraťte se na profesionály. Můžete samozřejmě vypsat inzerát a zkusit, zda někdo auto nekoupí alespoň na náhradní díly a třeba bude zisk vyšší. Ovšem z vlastní zkušenosti víme, že takové typy inzerátů otevírají cestu všem různým existencím a komunikace ohledně prodeje vozu nemusí být tak úplně jednoduchá. Především je to běh na dlouhou cestu a bude vás to stát velké množství času a pevné nervy.

Na druhou stranu kvalifikovaná firma vám ušetří celou řadu starostí a navíc vás adekvátně finančně odmění. V následujících řádcích jsme sepsali vše, co potřebujete vědět ohledně výkupu a likvidace vozidel za hotové.

Kolik za vozidlo dostanete?

Cena se odvíjí hned od několika různých faktorů, avšak firma je obvykle schopna vám sdělit přibližnou částku za vozidlo i po telefonu. Cena závisí především na stáří, stavu a značky vozidla. Některé firmy dokonce nabízí si odhadovanou částku spočítat ihned prostřednictvím jejich webových stránek. Kde stačí vyplnit formulář a zadat potřebné parametry a informace o autě. Přesnou částku částku se dozvíte až na místě. Pracovník dorazí na místo setkání, kde vám nabídne cenu. Poté je jen na vás, zda nabídku přijmete.

Kdy dostanete peníze?

Výkup auta za hotové zpravidla probíhá v klidném a bezstarostném duchu, kdy peníze dostanete ihned na místě. Peníze jsou vypláceny v hotovosti, jakmile podepíšete potřebné dokumenty. Následně za vás vše řeší firma.

Jak je to s administrativou?

Nespornou výhodou této služby je, že veškeré papírování a administrativu řeší firma za vás. Vy jen dostanete doklad ohledně ekologické likvidace aut. Vyřazení auta z evidence v drtivé většině případů řeší také pověřená firma.  

Publikováno: 25. 01. 2023

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková