Loučení se svobodou je tradice. Jak na ni ve velkém stylu?

Mezi jeden z nejkrásnějších a nezapomenutelných dní našeho života patří ten svatební. Než si jej však budete užívat plnými doušky a vstoupíte do společného života s vaší „vyvolenou“, prožijete jednu z letitých tradic v podobě loučení se svobodou!

Proč se z loučení se svobodou stala tradice?

Jedná se o předsvatební oslavu a na rozdíl od samotného svatebního obřadu je čistě neformální záležitostí. Rozlučka se svobodou probíhá zpravidla v kruhu nejbližších přátel a nejdůležitějšími účastníky jsou ženich a nevěsta. Akce ve většině případech probíhá odděleně zvlášť pro ženicha a zvlášť pro nevěstu. Neplatí zde žádná pravidla, jakým způsobem bude probíhat, a proto záleží jen na naší fantazii, kreativitě a nápadech. Nejčastěji je však rozlučka se svobodou jednou velkou oslavou, která se může odehrávat na mnoha místech.

Kde a jak?

Výběr místa rozlučky je zcela individuální a záleží jen na nás, pro jaké konkrétní místo se rozhodneme. Zda se bude jednat o domov jednoho z účastníků nebo náš vlastní, penzion nebo třeba diskotéku. Jsou však věci, které mají všechny rozlučky se svobodou společné. Ve většině případů neschází alkoholické nápoje a výzdoba prostor, kde rozlučka probíhá. Zpravidla je použito nepřeberné množství balonků s heliem, které poslouží i k případné další zábavě přítomných hostů. Na závěr celého večera nesmí samozřejmě chybět oblíbený striptýz, a to dámský v případě ženicha a pánský v případě nevěsty. Za předpokladu, že se rozhodneme uspořádat loučení se svobodou ve svém domově, je jednou z možností, jak jej ozvláštnit, uspořádat loučení v určitém stylu. K tomu je možné použít například různá tematická trička, z kterých je patrné, jaké akce se všichni účastní. Jak jsme již zmínili, fantazii se meze nekladou a v dnešní době e-shopů - specialistů na prodej party dekorací a potřeb není žádným problémem opatřit si vše potřebné jako heliové sady, balonky, girlandy a další. Pokud se právě blíží čas, kdy budete organizovat pro své blízké nebo přátele rozlučku se svobodou, zkuste se inspirovat na www.olo.cz.

Publikováno: 07. 06. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková