Fit náramky a smart hodinky dodají motivaci k pohybu

Zvykli jste si za poslední rok sedět doma a vlastně vám to už ani nepřijde zvláštní? Udělejte s tím něco! Lidské tělo bylo stvořeno k pohybu, dlouhodobé sezení doma mu rozhodně nesvědčí. Lidé, kteří se hýbou, jsou zdravější, šťastnější, žijí déle. Nemusíte zrovna běhat maratony nebo se potit v posilovně, prostá chůze je nejpřirozenějším pohybem. Jenže jak se k ní donutit? Výbornou motivací mohou být fit náramky a chytré hodinky. Hlídají za vás počet kroků, motivují vás k pohybu, vymýšlí různé cíle, odměňují vás odznáčky, pokud tyto cíle splníte. A mohou toho umět daleko více!

Fitness náramek, nebo raději chytré hodinky?

Záleží na vašich potřebách. Pokud vám jde pouze o měření kroků, spánku, případně sportovních aktivit, pravděpodobně pro vás bude dostačující fitness náramek. Možná si ale přejete spíš opravdové smart hodinky, ze kterých můžete ovládat hudbu, číst si příchozí zprávy a používat je k bezkontaktním platbám v obchodě. Tohle si musíte rozhodnout sami. Chytré hodinky jsou samozřejmě dražší než jednoduché fitness náramky, nabízí však významně větší množství funkcí.

Dotykové, nebo s ovládáním tlačítky?

Pokud se podíváte do sortimentu vyloženě běžeckých a outdoorových hodinek, často tam narazíte na takové, jež se ovládají tlačítky, nikoliv dotykem. Při sportu je to výrazně praktičtější – zkuste si někdy ovládat dotykové hodinky v dešti, v bazénu či při běhu. Tlačítka jsou lepší volbou. Na druhou stranu, hledáte-li spíše pánské či dámské smart hodinky, jež se stanou i módním doplňkem, dotykové ovládání by mělo být tak nějak samozřejmostí.

Ponořte se do dat

Ať už jsou hodinky dotykové, nebo ne, nebudou měřit pouze kroky a spánek. Dokážou měřit i krevní tlak, tep, okysličení krve, prozradí vám úroveň vašeho stresu, řeknou, zda potřebujete více odpočívat a mnoho dalšího. A kolik takové chytré hodinky stojí? Záleží, jestli budete platit za značku, či vám jde o to za své peníze dostat spíš co nejvíce funkcí. Ve druhém případě mohou být zajímavou volbou chytré hodinky Carneo s mobilní aplikací v českém jazyce.

Publikováno: 28. 02. 2023 / Aktualizováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková