Jak obléct chlapce do chladných podzimních dní

Čeká nás nejchladnější část podzimu a blíží se nástup zimy. Pokud jste ještě chlapce nevybavili dostatečně teplým oblečením vhodným do deště, větru a chladu, nechte si poradit!

Základem je dobrá bunda

Většinou až do konce listopadu a někdy i v prosinci děti využijí klasickou chlapeckou softshellovou bundu. Softshell je velmi hřejivý, neprofoukne a poměrně dobře se udržuje. Navíc je částečně voděodolný, v případě silných dešťů jej ale doporučujeme přikrýt pláštěnkou. Pokud teploty klesnou pod nulu, raději sáhněte po kvalitní zimní bundě ideálně vybavené pásem proti sněhu. Využijete ji pak třeba i při sáňkování či lyžování. Nebudete-li si jistí se správnou velikostí, sáhněte vždy raději po té větší, aby dítěti netáhlo na bedra a pod bundu se vlezla teplá mikina či svetr.

Vrstvěte

Raději vždy zvolte více vrstev oblečení, které můžete snadno kombinovat, svlékat či opět oblékat. Rodiče na tzv. cibulový systém často dbají v oblasti trupu, málokdy jej ale využívají také na nohách. Ideální by bylo začít kvalitním spodním prádlem, například chlapeckými boxerkami Wolf, dále pokračovat chlapeckými punčocháčemi a nahoru zvolit opět jednovrstevný softshell nebo v případě velké zimy oteplovačky.

Na tom nejmenším záleží nejvíce

Většina tepla nám v zimě uniká přes pokožku hlavy, proto nezapomeňte zvolit vhodnou čepici. Na začátku podzimu stačí jednoduchá tenká úpletová čepice, později v zimě sáhněte po pletené třeba i dvouvrstvé variantě. Ideálně čepici doplňte také o nákrčník. Skvělou volbou jsou pak lehké softshellové palčáky, které částečně chrání i proti dešti a šijí se v různých zajímavých designech. Tak trochu neviditelné jsou ponožky, nicméně právě ony jsou základním stavebním kamenem pro pohodlný pobyt venku. Ideální je vlna merino či jiné funkční materiály. V pokročilé zimě můžete sáhnout i po kvalitních podkolenkách.

Publikováno: 03. 11. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková