Investice do nemovitostí se stále vyplatí

V poslední dekádě cena nemovitostí neustále roste, přesto se však vyplatí investovat do bytů, respektive rodinných domů. Důvod je jednoznačný. Realitní trh se vyznačuje minimální rizikovostí. Pokud tedy hledáte způsob, jak zhodnotit své prostředky, nemovitosti jsou vhodnou volbou. V následujících řádcích vám prozradíme hned několik pádných důvodů. Ponechávat peněžní prostředky na běžném účtu je nesmyslné, protože o část úspor přijdete kvůli neustále stoupající inflaci. Zajímavou investiční příležitostí jsou nemovitosti, které jsou konzervativní a slibují hned dvojí výnos, a to měsíční příjem z pronájmu a zhodnocení v čase.

Nemovitosti odolávají inflaci

Sehnat můžete byty na prodej Karviná, ovšem i v atraktivnějších oblastech, jako je třeba hlavní město. Počítejte však s tím, že pořizovací cena bytu je v Praze mnohem vyšší než právě v Karviné. Nemovitosti jsou dlouhodobou investicí. Po několika letech můžete byt i rodinný dům prodat za dvojnásobnou cenu. Samozřejmě, realitní trh vyžaduje milionovou počáteční investici, což ne každý má. Nicméně situace se dá řešit i hypotečním úvěrem.

Poptávka po nemovitostech roste

Vzhledem k tomu, že je nedostatek nabídek, poptávka po nemovitostech roste, a s tím i samotné tržní ceny. Stejně tak je nevídaný zájem o nájemní bydlení, takže se nemusíte bát, že byste svou nemovitost nepronajali. Stačí nastavit optimální cenovou politiku. Sice jsou i rodinné domy na prodej Havířov, ovšem k investičním účelům jsou vhodnější spíše byty, především pak s dispozicemi 1+kk a 2+kk. Pronajímají se totiž potom mnohem lépe a snadněji než větší výměry. Jestliže hledáte realitní kancelář se zajímavými nabídkami, nadchne vás RE/MAX Elite Reality 2. Působí po celé severní Moravě a postarají se o vás profesionální realitní makléři s letitými zkušenostmi.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková