PVC podlahy – levné, praktické a hezké

Pokud právě rekonstruujete byt či dům a poohlížíte se po vhodné podlahové krytině, pak vězte, že PVC podlahy jsou jednou z těch vůbec nejlepších voleb. Proč právě ony? Jednak kvůli jejich nízké ceně, jde totiž o jediné kvalitní podlahy, které je možné běžně sehnat za cenu nižší než 100 korun za metr čtverečný. Zároveň se opravdu velice snadno pokládají - instalaci zvládne i naprostý laik. Mezi největší přednosti PVC podlahových krytin se řadí jejich skvělé izolační vlastnosti a především jejich vysoká odolnost, jsou odolné i velmi vysoké zátěži v komerčních prostorech, byť se nejlépe budou hodit do bytů, pro použití v nichž jsou určeny primárně. Dále se nemůžeme nezmínit ani o snadné údržbě PVC podlah - stačí je pouze párkrát za měsí přetřít vlhkým mopem, nic víc.

Podlaha, která bude vypadat jako dřevěná?

Dalším z důvodů, proč si lidé oblíbili tyto podlahové krytiny, je skutečnost, že PVC krytina může být vyrobena a dodána v prakticky jakémkoliv vzoru. Vůbec nejoblíbenějšími jsou pak PVC podlahy v dekorech dřeva a kamene. Tím pádem si i vy můžete k vám domu pořídit podlahu, která vypadá jako dřevěná, ale v porovnání s dřevěnou podlahou je mnohonásobně levnější a zároveň jí nevadí ani prostředí s vysokou vlhkostí - hodí se tedy i do koupelen a kuchyní. Při výběru PVC krytiny se je vhodné kromě ceny a designu zaměřit také na třídu zátěže, ta totiž dává jasně průkaznou informaci o tom, kolik toho tato podlahová krytina vydrží - čím vyšší je její číslo, tím odolnější podlaha je. Nejčastěji se lze setkat s PVC podlahami zátěžových tříd 21 a 22, výjimkou však nejsou ani vysokozátěžové PVC třídy 43. Na to, kolik tato podlaha snese a jak bude dobře izolovat zvuk, má vliv i její tloušťka, obvykle se pohybuje kolem 2 až 2,5 cm.

Díky povrchové úpravě jsou PVC krytiny vhodné i pro alergiky

Pokud si chcete PVC podlahu pořídit do pracovny nebo dětského pokoje, kde máte židli s kolečky, je potřeba věnovat speciální pozornost tomu, jestli je pro tyto účely vhodná, některým PVC podlahám totiž kolečkové židle vůbec nesvědčí a ty by se mohly poškodit. PVC podlahovým krytinám vůbec nevadí vyšší teploty, můžete je tedy bez problému uložit na podlahové vytápění. Naprostá většina PVC podlahových krytin je ošetřena antistatickou a protiskluzovou úpravou. To tedy v praxi znamená, že podlahy vyráběné z PVC jsou vhodné i pro ty, kteří trpí alergií na prach - ten se na nich nemá prakticky šanci udržet. Protiskluzová úprava potvrzuje naše slova o vhodnosti umístění této podlahové krytiny do koupelny či kuchyně.

Publikováno: 22. 12. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková