Kam na suprový výlet v Chorvatsku?

Chorvatsko není jen destinací, kde spousta Čechů každoročně jezdí relaxovat na písečné pláže. Je místem mnoha památek, přírodních úkazů, ale také starobylých měst, které stojí za to prozkoumat. Chorvaté si moc dobře uvědomují, jak výrazně navštěvovanou zemí jsou, a proto svou pozornost směrují právě na turistický ruch – probíhají stavby nových hotelů, zábavních parků či rekonstrukce památek. V tomto článku vám prozradíme hned několik pozoruhodných míst, které musíte vidět.

Udělejte si výlet za minulostí

V Chorvatsku si na své přijdou také obdivovatelé památek, kterých je v této zemi víc než dost. Za zmínku rozhodně stojí antické památky v Pule. Město Pula sahá hluboko do historie, je staré více než 3000 let. Uvidíte zde nespočet historických staveb a antických památek. Mimochodem nejstarší antická památka v Pule pochází z 1. století našeho letopočtu, kde sloužila pro pobavení obyvatel, kteří s nadšením pozorovali ukrutné boje gladiátorů. Prohlédněte si chorvatské koloseum na vlastní oči. U památek ještě na chvíli zůstaneme a povíme vám něco o historickém městečku Labin. Samotný vrchol historického centra Labinu nabízí jedinečný výhled až na moře. V minulosti sloužilo městečko jako středověká pevnost. Uvidíte spoustu obdivuhodných památek – křivolaké uličky, renesanční stavby a barokní paláce. Tip: Největší oblibu mají pobyty v Chorvatsku v apartmánech a mobilních domcích - náročnější dovolenkáři pak volí hotely a robinsonády. Pokud vás zajímá Chorvatsko last minute vlastní doprava, najděte si své ubytko na portálu hrvatska.net.

Krásy chorvatské přírody

Pokud se raději chcete vyhnout přelidněným plážím, můžete vyrazit prozkoumat krásy zdejší přírody. Výletů kam vyrazit v Chorvatsku do přírody je opravdu celá řada, ovšem některá jsou přeci jenom výjimečná. Zavítejte do národního parku – Plitvická jezera, která nabízí pohled na unikátní vodopády, průzračná jezera, modré jeskyně, ale také tyrkysová jezera.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková