Opatřete svému domu garážová vrata na míru!

Designová garážová vrata jsou nedílnou součástí každého domku či průmyslové budovy. Jejich užitečnost se v mnohdy podceňuje, a přitom plní důležitou funkci. Samozřejmě záleží i na jejich provedení, vzhledu a materiálu, ze kterého jsou vyrobena.

Vybírejte pečlivě

Dnes výrobci nabízejí nespočet variant a každá z nich má jiné výhody i nevýhody. Známe dvoukřídlá, sekční, rolovací, výklopná, posuvná i průmyslová garážová vrata. Nejrozšířenější jsou bez pochyby dvoukřídlé modely, protože jsou cenově dostupné, designově lahodí oku, vydrží po dlouhá léta a snadno se s nimi manipuluje. Dvoukřídlá garážová vrata upotřebí lidé v rodinných domech i v případě, kde je frekventovaný pohyb. Rolovací garážová vrata by se jen horko těžko stále zavírala a otevírala. Jak se říká, v jednoduchosti je vždycky krása!

Sekční, rolovací a výklopné modely

Je pravda, že ne všem lidem padnou do oka tradiční dvoukřídlé produkty a prahnou po modernějších modelech. Například sekční garážová vrata jsou trendy nejen kvůli technologicky propracovanému ovládání, které je umístěno přímo pod stropem, a proto nezabere prostor navíc. Díky tomu se dostává řidiči větší průjezdné plochy. Navíc se mohou pochlubit skvělými tepelně izolačními vlastnostmi. Za zmínku stojí i to, že nezaberou mnoho místa. Rolovací garážová vrata jsou k dostání za příznivé ceny, osloví jednoduchou konstrukcí a hezkým vzhledem. V poslední době se do módy dostaly výklopná garážová vrata, a to pro svůj nadčasový design. Nicméně nejsou vhodná pro všechny typy garáží. Velkou roli zde hraje prostor.

Netradiční typy garážových vrat

Při výběru nemá člověk volnou ruku a musí se řídit velikostí prostoru. Pokud je k dispozici málo místa, jsou ideální volbou posuvná garážová vrata. Tyto modely jsou oblíbené spíše pro průmyslové využití stejně jako garážová vrata s dveřmi. Nejčastěji se montují do továren, dílen a skladů.

Publikováno: 18. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková