Zpříjemněte si ty dlouhé hodiny v kuchyni

Jste také milovníky koberců? Cítit pod nohama něco teplého a příjemného. Znáte ten pocit, když ráno vstanete a z pelíšku se vám nechce ani za milion. Ranní hygienu v koupelně na chladné podlaze, se snažíte zvládnout, co nejrychleji. I přes to, že máte rádi praktičnost vinylu nebo laminátu, přesto to není ono. Jenže jste praktičtí, a proto by vás ani nenapadlo zvažovat jejich využití v kuchyni? Možná Vás překvapíme. Příjemný dotek, tepelně izolační vlastnosti a rozmanitost, to vše ocení hlavně hospodyňky, které tráví v kuchyni nejvíce času.

Nenechte se omezovat…

Co když víme o něčem, co bude praktické, pohodlné, příjemné a přitom trvanlivé? Pokud sháníte koberec do jedné z nejvíce zátěžových místností v domě, mezi které kuchyně bezesporu patří, je potřeba vědět, jaký typ koberce zvolit. Hlavní je krátké vlákno, to zajistí dlouhou životnost koberce a jeho snadnější údržbu. Například koberce, které jsou vyrobeny ze šňůrkových vláken. Kvalitní, tuhé a hlavně odolné vůči opotřebení nebo znečištění. Nečistota díky této metodě tkaní zůstává na povrchu, což usnadňuje její odstranění. Navíc s ohledem na prostředí je antibakteriální, takže se nemusíte bát, že vlivem tepla a vlhka, které v kuchyni přirozeně jsou, by v koberci zůstávaly mikroby.

Jaký kus zvolit?

Vybírat můžete z nejrůznějších velikostí i barev. Jednobarevné s nepřebernou škálou odstínů nebo barevné s různými potisky. Vždy je potřeba zamyslet se, co bude nejlépe dokreslovat design vaší kuchyně. Možná chcete vyzkoušet jen menší kousek k barovému pultu, abyste si zahřáli nožky právě tam, kde stojíte nejčastěji. A nebo jej využijete po celé délce kuchyně, volba je jen na vás. Můžete si tak užívat oblíbený materiál v další z místností, kam jste se třeba báli koberce vpustit. Přitom koberce dokážou dokonale zútulnit každý prostor a dobře zvolený kus, dokáže elegantně podtrhnout celý pokoj.

Publikováno: 25. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková