Ubytování v Chorvatsku si zarezervujte v předstihu

Pobřeží - molo

Jezdíte rádi do Chorvatska? Nejste sami. Podobně jako vy je na tom většina Čechů. Chorvatsko u nás totiž stále patří mezi nejoblíbenější přímořské destinace. Proto je třeba zarezervovat si ubytování s dostatečným předstihem. Klidně už v těchto dnech.

To, že si Chorvatsko v žebříčcích oblíbenosti stále drží přední příčku, není jen tak. Opravdu to totiž je krásná země. A má čisté moře. K tomu krásné pláže, hory, národní parky, moderní lázně a velké množství kulturních a historických památek. Některá chorvatská města jsou jedinečná až dech beroucí. Stejně jako tamní pobřeží a pláže. Spousta z nich je vyznamenána Modrou vlajkou zaručující jejich čistotu. Krásné je poznávat Chorvatsko z obytného automobilu, z lodě, ale třeba i z jízdního kola.

Kam vyrazit?

Chorvatsko je velká země. Zůstat můžete a severu, třeba v Kvarneru, nebo můžete pokračovat na jih. Největší oblibě se těší Zadar, Split, Dakmácie, Istrie. Každá oblast je svým způsobem jedinečná. Například perla Jadranu Dubrovník okouzluje svou nepřekonatelnou středověkou architekturou. Plná ostrovů a překrásných pláží je Dalmácie. Hluboko do průzračných a hlubokých vod Jadranu je ponořená Istrie. A hory se s Jadranem setkávají na Kvarneru.

S výběrem ubytování neotálejte

Také jste si všimli, že v last minutových nabídkách na Chorvatsko téměř nenarazíte? Většina ubytovacích zařízení bývá obsazena už několik měsíců před začátkem letní sezony. Místo na last minute zájezdy se proto zaměřte na ty first minute zájezdy.

Hotel, nebo apartmán?

V nabídce cestovní kanceláře Hrvaska.net specializující se právě na dovolené v Chorvatsku jsou hotely, apartmány, mobilní i robinson domky, obytné karavany i glampingové stany. Toužíte-li po all inclusive servisu, zřejmě zvolíte nějaký hotel, toužíte-li spíše po soukromý, vhodnější bude zřejmě apartmán.

Mobilní a robinson domky

Nabízejí se však rovněž mobilní domky Chorvatsko, tedy velmi komfortní bungalovy s veškerým sociálním zařízením. Vaší pozornosti by ale neměly uniknout ani robinson domky. To jsou zase kouzelné kamenné domečky usazené v krásné přírodě kousek od pláže. Zajímavá ale může být i dovolená v obytném karavanu či v glampingovém stanu.

Nabídka ubytovacích zařízení v Chorvatsku je zkrátka bohatá. Zatím. Tak toho využijte.

Publikováno: 24. 02. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: Chorvatsko | hotel | apartmán | mobilní dům