Finance a byznys

Zlatá horečka? Investiční zlato je v krizi jedinou jistotou

Koronavirová krize donutila celou řadu investorů přesměrovat svoje portfolio směrem ke komoditám. A z toho těžilo především investiční zlato.

Zlato dlouhodobě roste. A to nejen na popularitě, ale také na ceně. Stačí se podívat na jeho aktuální cenu a zjistíte, že jeho nárůst v podstatě nepřetržitě pokračuje už od srpna 2018. Není se tedy čemu divit, že v posledních letech zažívá investiční trh doslova zlatou horečku.

Investiční zlato zažilo raketový růst

Příměr se Zlatou horečkou z 19. století je přitom na místě. Obzvlášť v posledních měsících. Celá řada investorů totiž přesedlala ze stabilních investic v podobě dlouhodobě rostoucích firem právě na investiční zlato. Viděli v něm potenciál, který hned začátkem srpna podpořila historicky nejvyšší cenovka – 2070 dolarů za trojskou unci.

Co jde nahoru, musí jít zákonitě také dolů. A to samé se stalo i v případě investičního zlata. Zatímco na začátku srpna se vyšplhalo doslova do výšin, v následujících týdnech opět kleslo pod dva tisíce dolarů. Pokud by vás ale tato zpráva odradila od koupě, pak pro vás máme dobrou zprávu – nemějte strach a investujte.

Vyplatí se investovat?

Každý dobrý investor totiž ví, že profit se vytváří už při nákupu. A toho těžko dosáhnete, když cena komodity dlouhodobě stoupá. Pokud máte dobré informace, vyplatí se do rozjetého vlaku naskočit, v opačném případě je lepší počkat na pokles ceny. Důvodů je hned několik. Cenu zlata totiž ovlivňují i samotní investoři. Jakmile se tedy vyšplhá na zajímavou částku, následuje masivní prodej a následný pokles ceny.

Z poklesu ceny tedy rozhodně nemějte strach. Jedná se o totiž o jev, který je na trhu s komoditami a cennými papíry běžný. Zlato tedy stále patří mezi dobré způsoby, jak zhodnotit váš kapitál. I s několika tisíci si můžete pořídit investiční zlaté cihličky. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků, ale k dostání jsou například zlato z produkce švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Seženete ho u renomovaného prodejce – společnosti Zlaté Mince – Numismatika v e-shopu www.zlate-mince.cz nebo v kamenné prodejně v Obecním domě.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.