Čeká vás rekonstrukce bytového jádra? Víme, proč ji svěřit odborníkům

Co s nevzhledným umakartovým jádrem, které hyzdí vaši jinak velmi stylovou domácnost? Pokud jste se s pozůstatkem dob dávno minulých stále nevypořádali, na nic nečekejte. Ať chcete, nebo ne, koupelna je jedním z nejdůležitějších míst v bytě a podle toho by také měla vypadat. A protože není nic příjemnějšího, než začínat a končit den v pěkném prostředí, pusťte se do toho co nejdříve. Zvládnete to vlastními silami, nebo si raději zavoláte na pomoc odborníky? Obě varianty mají svá pro i proti. V následujících řádcích vám je přiblížíme.

Rekonstrukce koupelny je časově náročná

Rekonstrukce bytového jádra je „velká věc“. Počítejte s tím, že vám zabere podstatně více času než většina běžných stavebních úprav. Víkend vám rozhodně stačit nebude, takže si zřejmě budete muset vzít volno v práci. A nabízí se otázka, zde se vám z finančního hlediska něco takového vyplatí. Když práci svěříte profesionálním řemeslníkům, nepřipravíte se o vzácné volno. Zároveň počítejte s tím, že i kdybyste většinu běžných úkonů zvládli vlastními silami, na některé práce si přesto budete muset přivolat pomoc. Konkrétně máme na mysli realizaci elektrorozvodů a instalatérské práce. Jedině tak se vyhnete případným problémům, ke kterým může dojít v důsledku amatérsky odvedené práce.

V čem je lepší rekonstrukce jádra na klíč?

Závažné rozhodnutí však budete muset učinit i v případě, že se rozhodnete pro rekonstrukci koupelny pod taktovkou odborníků. Respektive dostanete na výběr mezi řešením na klíč a více samostatnými řemeslníky. Obecně je rekonstrukce bytu na klíč (tzn. jednou firmou) vnímána jako poměrně drahá, ale v praxi to může být i naopak. Nepodaří-li se vám sehnat schopné řemeslníky, kteří vaše jádro zrekonstruují ve stanoveném termínu a dodrží původně stanovenou cenu, pak vás zakázka vyjde na podstatně věští částku, než kdybyste ji svěřili renomované firmě. K jakému řešení se nakonec přikloníte, záleží na vašich preferencích. Pokud vám zednické a další práce nejsou cizí, a navíc vám nevadí časová náročnost, zřejmě jste se již dávno rozhodli pro rekonstrukci vlastními silami. V opačném případě kontaktujte profesionály, kteří se postarají o vše potřebné.

Tip pro čtenáře z Moravskoslezského kraje

Dobrou volbou je například firma Mattes Plus s.r.o., která působí v Moravskoslezském kraji, a to především ve městech Ostrava, Havířov a Frýdek-Místek. V minulosti realizovala nespočet rekonstrucí jader i kompletních rekonstrukcí bytů a domů. Mimo to vyrábí i kuchyně na míru v Ostravě a okolí. Více najdete na famattes.cz.

Publikováno: 25. 11. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: rekonstrukce bytového jádra | rekonstrukce bytu