Letní dovolená na Přerovsku vás zavede na hrad Helfštýn, koupání v lomech i výlet za mamutem

Prázdninové dny jsou spojené s poznáváním nových míst, která vás zavedou k přírodním a historickým šperkům. Není nutné jezdit k moři, i na Moravě se najde nespočet atrakcí, díky nimž se budete cítit jako v bavlnce a obklopení pozoruhodnostmi. Pokud vás zaujme dovolená na Přerovsku, uskutečněte ji. V Přerově navštívíte muzeum J. A. Komenského, v nedalekém předmostí zase mamuta Tomíka. Právě zde se kdysi rozléhalo tábořiště lovců mamutů a kosti mamutů staré cca 25 000 let. Jen kousek od Lipníka nad Bečvou se tyčí hrad Helfštýn, v Teplicích nad Bečvou navštívíte proslulé jeskyně a vyjdete si k magické propasti.

Nechte se unášet historií

Jakmile si rezervujete ubytování v Přerově a okolí, trefíte do černého. Ve městě vás zaujmou zámek a Muzeum Komenského stejně jako vyhlídková věž a dechberoucí středověké hradby s baštami a fortnou. Na horním náměstí vás uchvátí renesanční domy a kostely. Oblíbeným místem relaxace je park Michalov s rybníčky a lužním lesem Žebračka či plavecký areál. Po prohlídce města se vydejte po cyklostezce do Lipníka nad Bečvou. Zdejší památky jsou vzácné a patří k nim dochované městské hradby s baštami, renesanční domy, zvonice a stará židovská čtvrť. Vaše kroky povedou na nábřeží Járy Cimrmana.

Super vyhlídky z Helfštýna

Na Lipníkem se vypíná hrad Helfštýn, kde se konají zajímavé akce, výstavy a koncerty. Konec srpna patří festivalu kovářských dovedností, který se jmenuje Hefaiston. Letní pobyty by měly být především aktivní, proto vyrazte do Outdoor centra Helfštýn, kde jsou lanový park anebo lukostřelnice. Na motokárách si zajezdíte v Manarelo Racing Kart Areně. Hledáte-li ideální noclehy pro celou rodinu, mrkněte se na ubytování na Hotel.cz. Jako první vás překvapí pestrá nabídka, ceny i komfort hotelových zařízení.

Publikováno: 22. 07. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková