Zjistili jsme, kde seženete softwarové licence leně, a samozřejmě legálně

Druhotný software je naprosto běžný a plně legální systém, který však v minulosti vlastnil a používal někdo jiný. Ovšem software z druhé ruky není to samé, jako opotřebený telefon ze zastavárny. Na rozdíl od hmotných věcí, software nejde opotřebovat. Jediný rozdíl mezi druhotnou a novou licencí lze zpozorovat v ceně, kdy používané softwary pořídíte za mnohem nižší cenu.

Rozpoznat legální druhotný software je složité a vyžaduje důkladnou obezřetnost. Nestačí se spoléhat pouze na identifikaci původního majitele a potvrzení o nákupu.

Důležité je ověřit si platnost licence u vydavatele softwaru, a to i v případě, že máte informace o předchozích majitelích. Licence se totiž váže na konkrétní podmínky použití a její převod nemusí být vždy možný.

Nezaměřujte se pouze na původ smlouvy, ale především na to, zda licence umožňuje druhotný prodej a zda jsou splněny všechny podmínky pro její převod.

Pamatujte, že nákup nelegálního softwaru s sebou nese značná rizika, včetně právních postihů.

Plně legální licence k originálnímu počítačovému systému můžete zakoupit na e-shopu prolicence.cz. Kde vás pravděpodobně překvapí výrazně nižší ceny než za nové licence. Prodejce nabízí široké spektrum licenci - zakoupíte u něj produkty z dílny Microsoftu (např. Office 2019 pro studenty i domácnosti), ale třeba i antivirové programy jako AVG nebo Kaspersky anti virus.

Publikováno: 23. 01. 2022

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková