Proč se vydat na inline brusle? Máme pro vás rovnou 5 důvodů

Léto se sice chýlí ke konci, ale pro sportování je to jenom dobře. Už nebude takové teplo a sportování venku se stane mnohem příjemnějším. Vlastně je ideální chvíle pustit se do nějaké pořádné fyzické aktivity. Co byste řekli kolečkovým bruslím? Kolečkové brusle jsou poměrně běžným sportem, který se dá provozovat téměř všude. Stačí vám cyklostezka a trocha odhodlání. To v sobě určitě najděte, protože bruslení má spoustu benefitů.

1. Procvičíte nohy, zadek i bříško

Kolečkové brusle vám vlastně procvičí všechny problematické partie, není to paráda? Že musí zabírat nohy a zadek je zřejmé, ale procvičujete také bříško! Samozřejmě si protáhnete i ruce, kterými budete hýbat. Jde tedy o skvělou aerobní aktivitu pro celé tělo.

2. Sport je vhodný i pro začátečníky

Nepovažujete se zrovna za zkušeného sportovce? Bruslení zvládnete i tak. Pokud umíte jezdit na ledních bruslích, nebudete mít žádný problém, protože na těch kolečkových je jízda ještě jednodušší. Kolečka na brusle jsou širší než nůž na těch ledních, dobře se na nich drží rovnováha.

3. Strávíte čas na čerstvém vzduchu

Jezdit na kolečkových bruslích uvnitř se nedá, takže vás tato aktivita vždy donutí zvednout zadek a vydat se ven. Kromě toho můžete na různých cyklostezkách poznávat krásnou krajinu. Vyhledejte si na internetu, zda se ve vašem okolí nenachází nějaká pěkná stezka přírodou. Různě po republice jsou i trasy měřící třeba 10 km a to už je opravdu pěkná projížďka.

4. Jezdit lze o samotě i s kamarády

Bruslení je skvěle flexibilní. Když budete mít náladu být sami, vydáte se jezdit samostatně. Stejně dobře se ovšem dá jezdit s dětmi či s kamarády. Co takhle vyjít si s kamarádkou příště na brusle místo kávičky a dezertíku? Mimochodem, bruslit se dá i s kočárkem, který tlačíte před sebou.

5. Zablbnete si na hokeji

Na kolečkových bruslích nemusíte jezdit jen nudně tam a zpátky po cyklostezce. Pokud si na nich věříte, vezměte s sebou pár kamarádů a zkuste také inline hokej.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková