5 kritérií, podle kterých vybírat pracovní oblečení

Pracovní oblečení je důležité ve všech povoláních, kde hrozí poškození či znečištění oděvu. Oblečení na práci by mělo být pohodlné. V některých zaměstnáních slouží i jako bezpečnostní prvek. Přečtěte si 5 kritérií, kterým by se měl podřizovat výběr pracovního oblečení.

1.Podle typu zaměstnání

Každé zaměstnání má jiné požadavky na oblečení. Ve stavebnictví, ve skladech či průmyslových výrobnách se uplatní montérky či pracovní kombinézy. Speciální bundy se vyrábějí pro svářeče, při styku se žhavým předmětem či plamenem uhelnatí. Tam, kde je nutné, aby byli všichni zaměstnanci dobře vidět, jsou důležité výstražné oděvy a reflexní prvky. Zaměstnanci, kteří pracují s chemikáliemi, potřebují ochranný oděv. Kde takové pracovní oblečení seženete? Různé typy oděvů prodává například Brno pracovní oblečení velkoobchod.

2.Kvalita oblečení

Až budete pracovní oblečení vybírat, nehleďte pouze na cenu. I když budete chtít automaticky sáhnout po nejlevnějším výrobku, zkoumejte také kvalitu, aby oblečení vydrželo co nejdéle. V těžkých pracovních podmínkách jsou nároky na kvalitu vysoké.

3.Pohodlí

Nepohodlný pracovní oděv zbytečně zatěžuje výkon zaměstnání. Proto je vhodné si ho před koupí vyzkoušet a otestovat, jak se v něm cítíte. Navštivte pracovní oblečení – velkoobchod a přesvědčte se na vlastní oči, jaké má zvolený oděv vlastnosti.

4.Důraz na bezpečnost

Dbejte na to, aby mělo zakoupené oblečení všechny bezpečnostní prvky, které vaše zaměstnání vyžaduje. Bezpečnost oblečení jde ruku v ruce s jeho kvalitou, o níž jsme mluvili v bodě č. 2.

5.Kapsy

Ideální pracovní oblečení má hluboké kapsy, do kterých schováte všechny nezbytnosti a nebudete se přitom muset bát, že vám vypadnou, sotva se trochu předkloníte. Praktická jsou různá poutka.

Publikováno: 19. 12. 2019

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková