Suprové tipy

4 hlavní přínosy teambuildingu

Zdá se vám, že vaši kolegové, byť jde o kované profesionály, pracují neefektivně a nedaří se jim dosáhnout vytyčených cílů? Problém může být ve vzájemné komunikaci. Pokud jsou členové týmu zarytí individualisté a nezajímají se o své okolí, firma z nich nemůže mít takový prospěch jako z méně zkušených, ale za to kolegiálních zaměstnanců. Naštěstí se nabízí jednoduché řešení, jak rozbít ledy a tým stmelit. Nazývá se teambuilding a je vhodné pro menší i velké kolektivy.

1. Zlepšení vzájemné komunikace

Zřejmě největším důvodem pro uspořádání teambuildingového víkendu je podpora komunikace. Má-li spolupráce v rámci týmu fungovat, kolegové spolu musí komunikovat. A je to právě komunikace, díky které zaměstnanci získají pocit, že jsou pro firmu důležití. Získají tolik potřebnou motivaci a přestanou si připadat sami.

2. Posílení kolektivu

Teambuildingové akce nejsou určeny pouze pro zavedené nefunkční kolektivy, ale především pro nově vznikající týmy. Jednotlivci dostanou možnost poznat ostatní a pohovořit si i o záležitostech, které se netýkají práce. Noví členové díky teambuildingu snadněji zapadnou do týmu a dozví se spoustu věcí ohledně fungování společnosti.

3. Vybudování silného týmu

Profesionálně navržený teambuilding udělá s kolektivem hotové divy. Naučí se efektivně spolupracovat, rozdělí si role a uvědomí si společný cíl. Jakmile se vrátí do pracovního procesu, budou se snažit o totéž.

4. Vzdělání formou zážitku

Smyslem teambuildingové akce může být také instruktáž. Zaměstnanci se naučí novým dovednostem zábavnou formou a ihned si je mohou vyzkoušet v rámci vhodně navržených aktivit. Teambuilding je mnohem lepší než nudné školení, ze kterého si většina účastníků neodnese vůbec nic.

Když teambuilding, tak na míru a s nejlepšími

Stmelování týmu bude mnohem efektivnější, pokud si necháte průběh akce sestavit na míru. Skvělou volbou je firemní teambuilding Praha v podání Lemon Produciton, která se v oboru pohybuje od roku 1996 a nabízí špičkový servis na nejvyšší úrovni.

Další informace a zvučné reference jedné z předních event teambuildingových agentur najdete na https://www.lemons.cz/.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.