Za důkladnou péči se vám zahrada náležitě odmění

Přichází letní období a s ním spousty radostných chvil a zážitků. Příroda vyniká v celé své kráse a teplé počasí jí jen prospívá. Konečně si můžeme začít naplno užívat horké slunné dny například u bazénu či se kochat vykvetlou okolní krajinou. Ovšem v případě zahrádkářů s sebou přináší i povinnosti. Abychom udrželi svou zahrádku a veškerou zeleň v takřka dokonalém stavu, musíme o ni dostatečně pečovat. Na co si ale v rámci každoroční péče o zeleň dávat pozor? Připravili jsme si pro vás pár tipů na letní období.

Zavlažování

Jestli chcete, aby váš trávník měl po celé prázdniny krásně čerstvou zelenou barvu, nesmí se opomíjet zavlažovaní. Právě na tento aspekt se často zapomíná, mnozí se do závlahy pustí až ve chvíli, kdy je tráva od slunce doslova vypálená. Abychom vyschnutí trávníku předešli, je potřeba zajistit dostatek vláhy, a to především v období největšího sucha.

Odplevelování

Obecně se jako škodlivý plevel označuje taková rostlina, kterou ve svém záhonku nepřivítá žádný zahrádkář. Proč? Z jednoho prostého důvodu. Plevel má negativní dopad na ostatní „chtěné“ rostlinky, jež ochuzuje o vodu a polní plodiny. Proto bychom měli na odplevelování klást zvýšený důraz a o každého nevítaného hosta se patřičně postarat. Respektive ho poslat tam, kde ani slunce nesvítí.

Zahradní pomůcky a nářadí

Než začnete s prací na zahradě, je potřeba zkontrolovat veškeré zahradnické náčiní a pomůcky, zdali jsou v dobrém stavu. Popřípadě si obstarat nové nářadí, se kterým půjde zahrádkaření hezky od ruky. Vsaďte na renomovanou značku - třeba na špičkovou zahradní techniku Husqvarna.

Péče o trávník

Není žádným tajemstvím, že pokud se chcete kochat krásně hustým a zeleným trávníkem, musíte mu věnovat dostatek pozornosti. Především začátkem léta je dobré trávník provzdušnit. Pravidelné sekání a zavlažovaní také zajisté ocení. Mulčováním zase zajistíte zeleni další potřebné živiny.

Publikováno: 24. 02. 2023 / Aktualizováno: 21. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková