3 způsoby, jak si zpříjemnit léto v práci

Prázdniny jsou v plném proudu, ne všichni si ale mohou užívat dovolenou. Někteří holt nejteplejší měsíce v roce tráví zavření v práci a tolik očekáváné volno je v nedohlednu. Jak si čekání na něj zkrátit? Zkuste zavést malé změny – uvidíte, jak vám pobyt v kanceláří zpříjemní.

Změňte jídelníček

Do práce si připravujte lehké pokrmy. Těžká tučná nebo sladká jídla představují zbytečnou zátěž pro žaludek a způsobují únavu celého organismu. Místo svíčkové, guláše nebo smaženého sýra vsaďte na lehká libová masa a hodně zeleniny. K chuti vám jistě přijdou i grilované pochoutky, které má v létě na poledním menu nejedna restaurace. Hlídat si nezapomeňte také pitný režim, kromě vody si dopřejte osvěžující ovocné koktejly, které se servírují třeba u bazénu nebo na letní zahrádce. Samozřejmě bez alkoholu.

Vymaňte se ze stereotypu

Nedejte šanci rutině a stereotypu, nebojte se trošku „vypadnout“ ze zajetých kolejí. Je-li to jen trochu možné, zkuste si práci trošku přizpůsobit letnímu období. Choďte do ní dřív, ať můžete dřív odcházet a užít si zbytek odpoledne a večer někde venku na čerstvém vzduchu. Jezděte do kanceláře na kole nebo se po pracovní době alespoň projděte pěšky domů. I krátká patnáctiminutová procházka bude mít na vaše zdraví pozitivní vliv, podepíše se na fyzické i psychické kondici. Cestou můžete třeba zrelaxovat někde v parku nebo na chvíli ještě klidně vyrazit k vodě.

Udělejte si to hezké

Snažte se vytvořit si v práci pohodovou prázdninovou atmosféru. Když nemůžete být ve venkovním prostředí a užívat si všeho, co toto oblíbené roční období nabízí, přineste si alespoň trochu zeleně dovnitř a ozdobte si stůl čerstvými květinami.K létu neodmyslitelně patří hudba, domluvte se proto s kolegy a vytvořte si společně letní playlist s těmi největšími peckami. Uvidíte, jak vám pracovní den rychleji uteče, podávat budete lepší výkony a dokonce se vám zvedne nálada. Skvělým společníkem se vám stane třeba přenosný bluetooth reproduktor Crater-1 T od společnosti Orava. Lze ho spárovat s jinými zařízeními, jako je telefon, tablet nebo počítač. Díky širokopásmovému systému poskytuje čistý a dynamický stereo zvuk, disponuje hudebním výkonem 10 W. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 10 hodin a protože odolá i stříkající vodě, využijete ho tedy nejen v kanceláři, ale nemusíte se bát vzít si ho s sebou klidně i do „terénu“. Tak rozvlňte se v rytmu léta!

Publikováno: 01. 08. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková