Jídelní stůl z masivu? To chcete!

Pustili jste se do zařizování nové kuchyně či jídelny a čeká vás výběr jídelního stolu? Dejte si na čas a nespěchejte – přeci jeden jde o kus nábytku, který budete využívat několikrát denně a často půjde o jediné místo, kde se střetnete se svými nejbližšími.

Kritéria výběru? Velikost, styl a materiál

Nabídka jídelních stolů je bohatá. Liší se rozměry, designem i použitými materiály. Určit, která varianta je nejlepší, není dost dobře možné a do značné míry rozhoduje vkus. Pokud bychom přesto jednotlivé typy stolů porovnali na základě většinového vnímání, zřejmě by na plné čáře zvítězily jídelní stoly z masivu. Popularita masivního dřeva v posledních letech strmě stoupá. Minulostí jsou doby, kdy lidé experimentovali s umělými materiály – většina pochopila, že na unikátní vlastnosti dřeva se většina „nechytá“.

Příliš drahý? Ale jděte...

Pokud se vám při pohledu na kvalitní jídelní stůl masiv, respektive jeho cenovku protáčí panenky, pokuste se na vyšší pořizovací cenu podívat z jiného úhlu. Nábytek z masivu vydrží věčně, takže je z dlouhodobého hlediska cenově dostupný. Masivní dřevo je samo o sobě velmi odolné, ale za takřka nekonečnou životnost vděčí především možnosti snadné renovace. Když za pár let shledáte, že by stůl potřeboval nový look, jednoduše ho přebrousíte a navoskujete – opět na něj bude radost pohledět.

Nebude vám ničit zdraví

Raději nechtějte vědět, jaké materiály používají někteří výrobci nábytku. Ať už jde o formaldehyd či jiné těkavé látky, u nábytku z masivního dřeva se jich bát nemusíte. Jídelní stůl z masivu je zdravotně nezávadný, a navíc krásně voní. A kde se po jídelních stolech z masivu poohlédnout? Nábytek v jedinečném designovém provedení najdete na werdina-shop.cz, který provozuje český prodejce WERDINA Trade. V nabídce nechybí kousky v tradičním i minimalistickém duchu. Masivní jídelní stůl, to je láska na první pohled!

Publikováno: 17. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková