Reflexní masáž nohou - tak trochu jiná procedura

Masáže jsou nám nyní dostupné v mnoha různých variacích. Zaměřují se na rozličné části těla a využívají všemožné techniky, od těch klasických až po ty nejexotičtější. Reflexní masáž nohou, resp. masáž nohou Praha je mezi nimi unikátní.

Jde o reflexní body

Zatímco většina masážních technik pracuje přímo s konkrétními svalovými partiemi a bloky, případně se zaměřuje na pohyblivost kosterního aparátu, reflexní masáž nohou již dle svého názvu působí nepřímo. Masér pracuje s oblastmi chodidla, které reflexně zrcadlí nejenom svaly, ale i vnitřní orgány lidského těla. Chodidlo reflektuje celý obraz lidského těla. Dají se na něm najít všechny vnější části i vnitřní orgány. Nabízí způsob, jak promasírovat i místa, která jsou jinak k masírování zcela nedostupná. Reflexní masáž nohou, reflexní terapie vychází z východních tradic. Nauku o tom, že body a plošky chodidel reflektují jednotlivé orgány lidského těla, využívali již staří Číňané. Dnes je například jako nabídka Praha masáž nohou dostupná i nám, lidem moderního světa.

Jak vypadá masáž nohou v Praze?

Pracuje jemnými technikami na stimulaci konkrétních reflexních bodů a plošek. Masáž nohou zahrnuje spodní část chodidla, ale také nárt a okolí kotníků. Velký důraz je kladen i na prsty. Praha masáž nohou se jemnými krouživými pohyby dotýká všech zón lidského chodidla. Prostřednictvím mírného či většího tlaku působí na konkrétní problematické oblasti a body. Tak dochází ke stimulaci vnitřních orgánů. Jde buď o jejich aktivaci, pokud jsou v útlumu, anebo jejich zklidnění, pokud vykazují nadměrnou nebo nesprávnou funkci, projevují se zánětem nebo bolestí. Na podobném principu je založena akupresura nebo akupunktura, která ke stimulaci reflexních bodů nevyužívá tlak prstů, ale tenké jehličky.

Hlavně jemně

Masáž nohou Praha představuje příjemnou uvolňující terapii, která je prospěšná nejenom při bolesti zad a páteře, ale příznivě ovlivňuje také imunitní systém, hormonální soustavu nebo metabolismus. Mj. může pomoct také urychlit hojení a regeneraci organismu. A samozřejmě přináší také pocit lehkých nohou.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková