5 důvodů, proč začít hrát na kytaru

Hudba a zpěv obecně představují jedny z nejlepších prostředků, jak barvitě vyjádřit konkrétní názor a emoci. Lidé, kteří alespoň pro zábavu hrají na nějaký hudební nástroj, se shodují, že si při hraní vyčistí hlavu od dennodenních problémů a na chvíli takříkajíc „vypnou“. K nejrozšířenějším a nejpopulárnějším hudebním nástrojům v našich končinách přitom patří kytara. Proč je dobré umět na ni hrát?

Kytara u táboráku je sexy!

Když už nic jiného, jedno je jisté. Pokud u táboráku na školním výletě, na čundru nebo obyčejném sousedském posezení vytáhnete kytaru a zahrajete „Bednu od whisky“, „Ruty-šuty“ nebo „Chodím po Brodway“, budete za hvězdy večera. Zejména v případě dívek platí, že na kytaristy lidově řečeno letí. Pro tyto „balící“ účely přitom není třeba učení věnovat nějaké extra úsilí.

Zvládne to každý

S tím souvisí druhý bod. Naučit se základní akordy na kytaru zvládne skutečně téměř každý. Existují sice lidé bez hudebního sluchu, ale pro hru u táboráku vám postačí elementární znalosti. Pro začátek můžete zkusit třeba Stánky akordy, jejichž secvičením si můžete zadrnkat populární písničku od Honzy Nedvěda. A hlavně – nikdy není pozdě začít!

Hra na kytaru podporuje kreativitu

Stejně jako v případě ostatních hudebních nástrojů i hra na kytaru podporuje růst pravé mozkové hemisféry, kreativitu a sebevědomí jedince. Pokud tedy chcete sobě nebo třeba vašemu dítěti najít smysluplný koníček, kytara rozhodně patří mezi správné varianty. Pamatujte si však – výuka kytary musí dítě i dospělého člověka především bavit. Násilné nucení – jako v případě ostatních „koníčků“ – má efekt zcela opačný, negativní.

Škola kytary je dostupná i on-line

Zatímco někteří lidé jsou samouci, jiná část dává přednost učení se od někoho. Pokud ale zrovna nemáte čas docházet do ZUŠ, anebo se vám nechce platit si soukromého učitele, je tu ještě jedna, časově velmi flexibilní varianta – škola kytary on-line. Jednoduše si pustíte připravené video zkušeného muzikanta a snažíte se jej v mnoha lekcích napodobovat.

Univerzální a jednoduchý nástroj pro začátek

Pokud je pro vás muzika něco nového, je kytara tou pravou cestou, jak k ní „přičuchnout“. Kytara je jako nástroj velice univerzální a v porovnání se zbytkem je snadné naučit se na ní alespoň z části hrát.

Publikováno: 23. 06. 2018

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: škola kytary | výuka kytary