3 výhody, proč se vyplatí investovat do koupacího sudu

Koupací sud v posledních několika letech nabírá na oblíbenosti, ostatně není se čemu divit, protože se jedná o způsob relaxace a uvolnění. Pokud pravidelně pobýváte v horké vodě, snižujete tím i stres. Každý, kdo strávil i pouhých deset minut v lázních, vám potvrdí, že koupací sudy jsou více než jen zábava. Po dlouhém dni může být pobyt v horké vodě vyloženě terapeutický.

Výhody koupacího sudu

Koupací sud není totéž jako vířivka. Zkrátka v něm máte pouze horkou vodu bez bublinek a dalších funkcí. I tak však horká voda:
  • v kůži uvolňuje endorfiny,
  • ulevuje od bolesti bolavých končetin,
  • zmírňuje svalové napětí,
  • podporuje průtok krve,
  • zlepšuje spánek.

1. Snížení stresu

Znáte ten pocit blaženosti, který vás zaplaví po několika minutách ve vířivce? Kůže v reakci s teplou vodou uvolňuje endorfiny, což jsou přirozené chemické látky v mozku, jež se uvolňují třeba i při cvičení, jezení či masáži. Při vysoké hladině endorfinů pociťujete méně bolesti a negativních účinků stresu. Pokaždé, když se ponoříte do horké vody, začne vaše tělo automaticky uvolňovat endorfiny, což vede k téměř okamžitému snížení stresu.

2. Příznivé účinky na dýchací cesty

Jedním z klíčových přínosů ponorné terapie, která má několik podobností s namáčením se v koupacím sudu, je pozitivní působení tlaku. Tento tlak podporuje průtok krve, což má pozitivní účinky i na dýchání. Zvýšením průtoku krve je tělo schopno dodávat do celého těla větší množství kyslíku. Tentýž tlak, který zvyšuje průtok krve, ovlivňuje i způsob, jakým je krev rozváděna po celé hrudní dutině. Ponoření do vody tedy mírně stlačuje hrudní stěnu. V kombinaci těchto dvou prvků dochází k pozitivním změnám v dýchání, takže samotné dýchání je vlastně účinnější než na souši.

3. Relaxace a úleva od bolesti

Co mají společného artritida, ztuhlé klouby, fibromyalgie, bolavé svaly a bolesti zad? U všech pěti zdravotních problémech se projevy eliminují vlivem horké vody. Terapie teplou vodou uvolňuje klouby, snižuje bolest a nabízí 360stupňovou podporu bolavým končetinám. Navíc tyto výhody nezmizí ani po vylezení z horké vany, protože koupel v teplé vodě může zlepšit celkovou úroveň bolesti i po jejím skončení. Podívejte se na nabídku prodejce Skluzavky.cz, který má ve svém portfoliu také další vybavení, jako jsou zahradní domky, zahradní houpačky, dětská pískoviště či workout hřiště.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková