Vinylové podlahy do koupelny i kuchyně

Vybrat si do koupelny a kuchyně správné podloží není vůbec jednoduchou záležitostí. Nakonec je často rozhodujícím faktorem cena, i když v tomto případě to nemusí být vyloženě špatně. Nejčastěji se do těchto místností využívají dlaždice, případně vinylové podlahy.

Levné a vizuálně zajímavé řešení

Do koupelny je potřeba koupit něco, co je odolné vůči vodnímu živlu. Pro kuchyň to platí samozřejmě také. To mohou být třeba dlaždice, které skvěle vypadají, ovšem jsou docela drahé nebo o dost levnější vinylové podlahy click. Vinyl byl poslední dvě tři dekády trochu podceňovaný, avšak se vrací zase do módy. Je to dáno nejen jeho velkou výdrží, ale rovněž i schopností převzít na sebe vzhled mnoha jiných materiálů. Může tak klidně vypadat třeba jako klasické dřevěné plovoucí podlahy. Vzhledem k tomu, kolik rozličných odstínů a dekorů má dnes vinyl, je možné mít v koupelně podloží s vizuálními vlastnostmi, které budou zcela podle vašich představ. Tyto vlastnosti můžete využít snadno i v kuchyni. Během vaření, ale i ochutnávání se občas něco vysype či vylije na zem. Proto je potřeba, aby byl na zemi materiál, který se snadno udržuje v čistotě a zároveň na něj negativně nepůsobí páry z vaření. A to je přesně vinyl.

Plovoucí nebo lepená?

Obecně se dá říci, že podlahy z vinylu jsou velice komfortním podložím, které v mnoha ohledech předčí jiné, cenově mnohem náročnější materiály. Platí to jak pro lepenou, tak i pro plovoucí vinylovou podlahu. Hlavními rozdíly mezi těmito dvěma typy jsou tak ve způsobu pokládky, jelikož vlastnosti mají totožné. Lepená varianta se v současné době už tolik nevyužívá, jelikož její pokládka není zrovna nejjednodušší. Nejen, že je potřeba zajistit před nalepením dokonale hladký povrch, ale zároveň ani lepení není žádný med. Proto se i menší místnosti se musí dělat po sektorech. Toto je práce pro profesionály. Plovoucí vinylovou podlahu si můžete na druhou stranu položit klidně i sami. Vzhledem k tomu, že se nespojují s podkladem, není na jeho rovnost kladen tak velký důraz a s trochou cviku jde práce docela od ruky.

Publikováno: 26. 07. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková