Jen pro sportovce? Ne! 3 důvody, proč by tílka měla být základem každého šatníku

„Tílka nepotřebuji. Ta jsou jen pro sportovce.“ Ne. Právě jste si přečetli jedno z největších módních klišé, na které můžete dnes a denně narazit ve společnosti i v internetových diskuzích. Proč je takové tvrzení absolutně nesmyslné, vám vysvětlíme ve 3 jednoduchých bodech.

Neviditelná vrstva navíc

Mnoho lidí, kteří pracují v kancelářích a podobných komerčních prostorách, často řeší dilema. Navenek chtějí vypadat společensky, jsou oblečeni v košili a obleku, avšak stále je jim při přecházení mezi jednáními zima. Ostatně, není úplně komfortní soukat se do těžkého kabátu pokaždé, kdy si chcete odskočit vedle do samoobsluhy pro svačinu anebo na terasu vykouřit cigaretu. Díky tílku máte k dispozici jednu (skrytou) vrstvu navíc, kterou i ve vytopené kanceláři unesete a venku vám skvěle poslouží coby izolace před vlezlou zimou.

Potíte se? Ne každý o tom musí vědět

Opačným příkladem jsou letní tropy, kdy teploměry 2 měsíce v kuse neúnavně ukazují hodnoty nezanedbatelně přesahující 30 stupňů. Hovoříme-li právě o košilích, pak je dokonce slušnost si tílka pod košili vzít. To, že se nechutně potíte a na zádech se vám tvoří nevysychající mapy potu, neznamená, že to musí vidět všichni okolo. Věřte, že mnohem lepší dojem na protějšek – ať už obchodní nebo milostný – uděláte tím, že přijdete v „zachovalém“ a co nejsvěžejším stavu. Ať už se rozhodnete pro tílko z 100% bavlny či funkční tílko z umělých materiálů, rozhodně neuděláte chybu a vaše okolí to ocení. Ostatně, vy zpětně taky.

Number one pro sport i práci na zahradě

Ať už chcete nebo ne, pro aktivní trávení volného času v teple zkrátka nenaleznete praktičtější oděv pro horní část těla. Jdete běhat, zvedat činky do posilovny, kopat do míče či okopávat záhonky kolem domu. Ve všech případech vám jak pánská tílka, tak i dámská tílka skvěle poslouží. Nebudete úplně nahatí, ale přitom se ani nebudete zbytečně potit. Jako třešničku na dort pak můžete při pobytu na slunci brát opálené ruce. A navíc, pokud se při výběru obrátíte na prověřené velkosklady s oblečením – Xfer.cz, můžete dámská tílka i pánská tílka rozmanitých barev i střihů z kvalitních materiálů pořídit za výhodnou cenu. Alternativu pro zboží prověřených výrobců představuje populární možnost vlastního potisku.

Publikováno: 20. 06. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková