Co je oil pulling a jaké jsou jeho výhody?

Metoda oil pulling je ve světe čím dál populárnější. O co jde? Jedná se o ájurvédskou metodu, která má blahodárné účinky na náš organismus. Oil pulling je v překladu tahání oleje, tak se této metodě říká, proto že eliminuje viry, bakterie a plísně z úst.

Jak oil pulling probíhá?

V případě oil pullingu si člověk vloží do úst jednu lžíci rostlinného oleje do úst, kdy posléze 10-20 minut ústa vyplachuje a následně olej vyplivne. Pomáhá tak tělo zbavit nevítaných bakterií a dalších toxických odpadů, které se v ústech vytvořili během noci. Ovšem provozovat tohle očištění nestačí jen občas, ale je třeba oil pulling dělat denně, dokud se nedostaví požadovaný výsledek. Přináší celou řadu výhod nejen pro ústní dutiny, ale i pro celý lidský organismus. Tip: Pokud se rozhodnete oil pulling vyzkoušet, mohl by se vám hodit skvělý set Brilliantcoco. Přečtěte si o Brilliantcoco recenze na Ecoblogu a udělejte si o něm bližší představu.

Výhody oil pullingu

Oil pulling nabízí široké spektrum benefitů, jako například - napomáhá čistit a vybělit zuby, zbavuje se nepříjemného zápachu z úst a povlaku, posiluje zdraví ústní dutiny, podporuje zdravé dásně a snižuje citlivost zubů, podporuje správnou funkci imunitního systému, posiluje hlas a další.

Jak na to?

Ještě vůbec než se pustíte do snídaně a čištění zubů, by právě oil pulling měl být první věc, kterou po probuzení uděláte. Jednu lžíci vložíte do úst a následně olejem vyplachujete ústa a zuby (podobně jako u ústní vody). Až olej bude řídký a mléčnější je na čase ho vyplivnout, většinou to trvá přibližně 20 minut. Jakmile vznikne mléčný olej, je to znamení, že jste vyplachování prováděli dobře a „vytáhl“ všechny nevítané látky z ústní dutiny. Obvykle se u této metody začíná na 10 minutách, ale časem lze vydržet i přes 30 minut.

Publikováno: 11. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková