Vybíráte střih prádla podle aktivity nebo oblečení?

Obsah článku:
  1. Oblečení
  2. Aktivita
  3. Pohodlí
Během dospívání si většina mužů najde svůj oblíbený střih prádla, který pak nosí celý život a jen občas ho vystřídá. Pro kombinace s dalším oblečením ale není vhodný každý střih, stejně jako pro různé aktivity. Jak tedy vybírat?

Oblečení

To, co si vezmeme na spodní prádlo, rozhoduje o střihu. Dokonalý outfit dokáže pokazit špatně zvolený střih. Úzké kalhoty od obleku by neměl rušit viditelný lem nohavičky trenýrek, který se navíc může i různě krčit a dráždit kůži. Pod volné oblečení můžeme zvolit volný střih, tedy trenýrky, pod upnuté oblečení patří upnuté prádlo, slipy nebo boxerky s nohavičkami. Anatomicky tvarovaný střih dobře sedí každé postavě a je téměř neviditelný pod vrchním oblečením.

Aktivita

U žen spodní prádlo vždy kopíruje linii těla, u mužů je v intimních partiích potřeba opora i volnost. Při sportu je přílišná volnost spíše na obtíž, chybějící podpora citlivých partií může být nepříjemná a může vést i k namožení kůže. Pro sport jsou tak vhodné boxerky nebo slipy. Oba střihy nabízí dostatečnou oporu a zároveň neomezují v pohybu ani při náročném tréninku, proto jsou tak oblíbené i mezi profesionálními sportovci.

Pohodlí

Při odpočinku nebo méně náročné aktivitě je prioritou především pohodlí. Škrcení, škrábání nebo neustálé padání prádla dokáže zkazit volný den, je proto nutné vybírat také správnou velikost. Volnost nabízí nejvíce pánské trenýrky s volným střihem a širokými nohavičkami, což oceníte i v letních horkých dnech. Pod volnější bermudy nebo šortky jsou vzdušné trenýrky ideální volbou, v létě jsou tak trenýrky nejpopulárnějším střihem. Vybírat vhodné spodní prádlo podle toho, co se chystáme vzít na sebe nebo jít dělat nám zajistí pohodlí při jakékoli aktivitě a zároveň budeme dobře vypadat. Není nutné zůstávat jen u jednoho střihu, ale vyplatí se vyzkoušet i další.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková