Jste milovníci dobré kávy? Dopřejte svému kávovaru pravidelnou údržbu

Pravidelná péče o kávovar zajistí vynikající chuť kávy a prodlouží životnost přístroje o dlouhé roky. Zajistěte svému kávovaru pozáruční servis.

Jak se správně starat o kávovar?

Věděli jste, že pravidelná a správná péče o čistotu vašeho kávovaru prodlouží jeho životnost o dlouhé roky? Navíc pomáhá zamezit vzniku usazenin z kávy, vody či mléka a tím napomáhá předcházet vzniku možných závad vyplývajících z častého používání přístroje.

Při běžné péči o kávovar postupujte podle pokynů výrobce

Zjistěte pomocí manuálu, jaké části se mají čistit, jakým způsobem a jak často. Přečtěte si také, jaké čisticí prostředky použít a zda je možné jednotlivé části kávovaru mýt v myčce nádobí. Kávovary mají většinou praktické signalizační kontrolky, které se rozsvítí tehdy, pokud je nutné udělat drobnou údržbu, kterou zvládne uživatel z pohodlí domova. Mezi pravidelnou údržbu patří například odvápnění přístroje, výměna filtru, vyčištění zásobníku nebo čištění potrubí pro mléko.

Jak zajistit pozáruční servisní opravu kávovaru?

Vlivem každodenního používání kávovaru se jednotlivé komponenty namáhají. Pokud máte doma kávovar už po záruce, doporučujeme provádět pravidelné servisy každý rok až dva, a to v závislosti na pravidelné domácí údržbě a intenzitě jeho používání. Zavolejte si pro servis kávovarů DeLonghi naše zkušené techniky. V Plzni a okolí si kávovar vyzvedneme zdarma, z ostatních částí republiky jej stačí předat našemu kurýrovi. Naši technici kávovar napojí na diagnostiku a zjistí případné závady. Pokud je kávovar v pořádku a nevykazuje žádné chyby, zaměří se na pravidelný servis kávovaru zahrnující výměnu těsnění, seřízení mlýnků a dalších komponent. Dále vyčistí všechny trysky od usazenin a vodního kamene, provedou dezinfekci přístroje a nakonec přístroj podrobí závěrečnému testu funkcí. Servis i opravy kávovarů zajišťujeme do tří pracovních dnů. Vychutnávejte si svou kávu plné chuti z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře, o vše ostatní se postaráme my z About Coffee .

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková