Letní dovolená v Rakousku s dětmi v Solné komoře nikdy nezklame

Salzkammergut neboli Solná komora, je bez pochyby jedna z nejkrásnějších rakouských destinací. Na první pohled se zamilujete do alpských vrcholů a dechberoucích jezer. Toulky typickými vesničkami vás skvěle naladí stejně jako místní gastronomické speciality. Solná komora leží ve střední části státu hned v několika spolkových zemích, jako jsou Horní Rakousy a Štýrsko, Severní vápencové Alpy a samozřejmě Salcbursko. Dovolená v Rakousku je tedy dostupná pro všechny, kteří nesnesou dlouhé cestování. Je ideální pro rodiny s malými dětmi i starší generace, rozhodně nadchne zamilované páry a milovníky adrenalinu.

Koupání i kitesurfing

Pokud si myslíte, že je dovolená Rakousko atraktivní pouze v zimě, jste na omylu. V létě si užijete nespočet volnočasových aktivit, túry po dokonale značených turistických stezkách přírodou a průzračných jezer či vyjížďky po věhlasné cyklistické trase Salzkammergut Radweg. Velkým lákadlem je koupání v jezerech – Wolfgangsee, Attersee, Mondsee i Tranunsee. Najdete zde romantická místečka, ale nejvíce vás nadchnou krásné pláže určené nejen k odpočinku, nýbrž i sportovním kratochvílím. Aktivně založené jedince potěší kitesurfing, jízda na vodních lyžích a rodinnou pohodu zajistí jízda na šlapadlech. Jezera Rakouska patří k nejvyhledávanějším atrakcím.

Jižní část Solné komory je památkou UNESCO

Vaše kroky povedou do nádherného Hallstattu u Halštatského jezera, kde vyzkoušíte jízdu parníkem. Mimoto navštívíte solné doly a prastaré perly historie zapsané na seznam Světového dědictví UNESCO. U Dachsteinu se nasytíte krásou ledové jeskyně. Dovolená v Rakousku s dětmi nemusí být náročná, ale i zábavná a relaxační díky zajímavým památkám. Když už budete v alpské krajině snů, dopřejte si s dětmi a přáteli ochutnávku místních ryb, síha a sivena, a okuste i císařský trhanec s rozinkami neboli Kaiserschmarrn. Dovolená v Rakousku u jezera je různorodá. Zaveze vás zubačkou na Schafberg nad St. Wolfgangem a navede k poznání měst Bad Isch, Hallstatt a Traunkirchen.

Publikováno: 05. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková